Przedni panel a słuchawki

Zdaję sobie sprawę, że temat ten był poruszany dosyć często (tak, szukałem), ale niestety rozwiązania tam podane u mnie są niewykonalne. Problem polega na tym, iż nie działają mi słuchawki z mikrofonem po podłączeniu ich w przednim panelu (z tyłu jest wszystko OK). W znalezionych przeze mnie wątkach przeważnie sugerowano odhaczenie pewnej opcji w ustawieniach Realteka - niestety, ja nie potrafię stwierdzić, jaką kartę dźwiękową posiadam. Nie ma tego ani w dokumentacji komputera, ani w menedżerze urządzeń. Ten ostatni pokazuje tylko “Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio”. To samo raportują Aida i Everest:

Z jakiegoś powodu żaden z powyższych programów nie jest również w stanie podać mi nazwy mojej płyty głównej:

Choć to akurat jestem w stanie spisać z dokumentacji komputera: Gigabyte GA-P35-DS3L. Jeśli potrzebne będą jakieś dodatkowe informacje, chętnie je podam.

Generalnie wszystko to sprawia, że zaczyna mnie boleć głowa. :stuck_out_tongue: Gdyby ktoś znał jakiś sposób na poradzenie sobie z tym problemem, byłbym bardzo wdzięczny.

469ed06dfdc275a9m.jpg Masz taką ikonkę w panelu sterowania :?: Jeżeli tak to kliknij na nią ,powinien otworzyć się panel bae929875aa22ee5m.jpg potem klikasz na ikonkę '‘klucza’'przy wejściach analogowych-i jest kolejna zakładka:d878c90fdd6bb19dm.jpg Powinno być odhaczone jak u mnie.Pozdrawiam.

Nie. Napisałem przecież, że nie mam Realteka.

Aha, jeśli to ma jakieś znaczenie: mam Vistę.

Zainstaluj najpierw sterowniki do karty dźwiękowej. Później zaznacz tę opcję, którą próbowałeś znaleźć.

http://download1.gigabyte.ru/driver/mot … azalia.exe

A na pewno masz podłączony ten przedni panel do płyty głównej?

hevet , wielkie dzięki! :smiley: Zainstalowanie tych sterowników pomogło. Co prawda opcje wyglądały trochę inaczej niż w screenach podanych wyżej, ale odnalazłem to co trzeba.