Przedobrzyłem z internetem. Net na 2 kompy przez router

Witam

Jak w temecie - porobilo mis sie cos z netem(od neo)

Otóz mam mój router (TD- W8901G) i na jego stronie(tej co się ustawia rózne ,takie rzeczy) ja przez omyłke wziołem taka funkcje Dynamic Ip ,(było static ip, i jeszcze takie inne które akurat miałem ja zaznaczone(chyba coś …mode…coś), no jak na złośc net przestał mi chodzić.[A na strone/panel konfguracyjną TP linka wogulen nie da się wejsć] internet szedł przez router na dwa kompy (ten kabelek Etherneth włożony do PC, a lapek sciągał sygnał z jakiś 9m).We właściwoścaich - panel stero - opcje iternetowe, ustawilem coś (Co DZAŁA) dodałem jakies połaczenie szerokopasmowe i w tych tam ustawieniach pokazały się jakies cyferki (IP mojego kompa , albo routera) internet chodzi ALE tylko na jednym kompie , nie włacza się automatycznie jak to było przedtem, teraz trzeba nawiązywzć połaczenie itg tak samo na PC jak i na lapku.W panel sterowan - połaczenie Sieciowe - pokazało sie nowe dodane połącz. szerokopasm.(miniport WAN PPPOE) Jest tam również połaczenie lokalne [sieć LAN lub szybki Internet] (Realtek… PCi-E Gigabit Etharnet NIC) - to byl ten sposob z ktorego poprzednio ,- przed tym niefortunnym dniem :slight_smile: - korzystałem .

CHciałbym to w jakis sposob naprawic by móc mieć neta na 2 kompach ( sami wiecie ze teraz jeden komp z 1 netem nie wystarcza dla całej famlii- ach)

Czy da się coś z tym zrobić ? Bo ja w tych klockach to nie za bardzo.

poszukaj na routerze przycisku/dziurki z napisem “RESET” - włącz/wciśnij to na jakieś 10sek…router zresetuje Ci się do ustawień fabrycznych(tak jak go kupiłeś),

i wtedy ustaw parametry łącza,tak jak były pierwszy raz ustawiane bez “udziwnień”(skorzystaj z opcji “quick setup”

W zakładce ISP Connection Type powinieneś mieć zaznaczone PPPoA/PPPoE - dla neostrady to jest właściwy typ połączenia.

resetuje i nic … Nie moge sie dostac na ta strone konfiguracyjna , wpisywalem przeróżne ip i nic. Zawsze mam polączenie lokalne -on- , a sam muszę włączać to połaczenie szerokowpasmowe , juz probowalem zmienac te bramy i ip ale nic ,ciagle to samo . Nawet tak robilem i nic :

tyle ze ja zamiast tego protokalu interneto (TCP/IPv4 )mam - TCP/IP