Przeglądanie cudzego komputera- czy jest możliwe?

witam, niedawno na jednym polskim filmie kryminalnym było pokazane, jak informatyk przegląda policjantce pliki na WYłąCZONYM komputerze.

Czy rzeczywiście jest to możliwe? Kto ma takie uprawnienia? I czy można temu zapobiec?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

niemożliwością jest włamanie sie do komputera który jest wyłączony nawet logicznie to nie możliwe nie jest podłączony do neta to jak można sie włamać i jeszcze skopiować pliki od niego :mrgreen: to tylko w filmach tak jest :lol:

uprawnienia mają informatycy co pracują z policją i prokuraturą i prokurator ma nakaz i kicha nic sie nie da zrobić:|

zapobiec tego nie można

też tak pomyślałem, ale jednak jakiś pobór mocy ma taki komp, nawet wyłączony ( kabel od internetu w gnieździe karty sieciowej), stąd moje pytanie

Dziękuję za odpowiedź.

hehe ten film to pewnie serial kryminalni i takowy odcinek leciał wczoraj w nocy :slight_smile: oglądałem też i śmieszy mnie coś takiego… przewód do karty może i podłączony ale jak skopiować coś z niepodłączonego chociażby dysku, który sie nie kręci, czytnik nie przesuwa hehe <ściana>

przy tak szybkim rozwoju technologii, pewnie i takie rzeczy będą możliwe, na szczęście nie dziś jeszcze

:smiley:

Dzięki za info.

ps. Moja żona pracuje na uczelni, pisze pracę i ktoś ją ostrzegł, że prawdopodobnie ktoś grzebie w jej plikach, stą moje pytanie.

na pewno jest jakiś sposób na zabezpieczenie przed grzebaniem policji w swoim dysku… oprócz wyłączenia kompa albo rozwalenia dysku :D…