Przeglądara szybka jak chrome bezpieczniejsza od firefoxa,IE

Znacie jakąś przeglądarkę która byłaby tak samo szybka jak Chrome czy Opera a nie miała tyle dziur co Firefox czy Internet Explorer ? Safari jest nieco wolniejsza od Chrome’a za to szybsza od Firefoxa. Na Sunspiderze u mnie Chrome i Opera mają ok. 500-600 Safari 800 a Firefox 1300.Ktoś próbował Avanta czy Maxthona? Chociaż jak obydwa są na tym silniku co IE to co się można spodziewać ?

Według mnie najlepsza jest opera. Korzystam od kilku lat i jestem zadowolony. Mam też IE, Firefoxa, Chrome ale wolę Operę

Może Firefox 4.0 beta 6: 646.8ms

http://www2.webkit.org/perf/sunspider-0 … 5,15%5D%7D

nie ma szybszej niż Opera. :wink: a jaki masz problem, czy to tak z nudów?

Masterze, zaprawdę mylisz się. Czasem muszę użyć Chromium bo Opera traci stabilność i mimo braku cache i cookies chodzi szybciej od niej.

Chcesz przeglądarki szybkiej jak Opera i Chrome - Safari… A mimo tego, iż nigdy styczności z Maxthonem i Avantem nie miałem to z góry nie polecam. Chyba chcesz przeglądarki z nowoczesnym silnikiem obsługującym standardy, a nie te mierne nakładki na IE?

A, i wiem, zonku, że Chromium to nie to samo co Chrome stabliny, ale nie może być przecież takiej różnicy w prędkości tak mi się zdaje ;c

ja korzystam z safari…pomimo że nie ma słownika który poprawia po polsku tekst jest to mój faworyt

Safari ma buga: viewtopic.php?f=2&t=416643

Dla mnie bardzo dobra jest Opera

jest szybka , stabilna i bezpieczna .

Gdybym sam korzystał z komputera to wybrałbym Chrome’a ale korzysta też moja siostra a nie chcę pomieszanych moich zakładek z jej. Więc obecnie korzystam z Safari bo Opera strasznie mi się długo ładowała i przez to strony też jakoś muliły.

W temacie właściwie chodziło mi żeby ktoś znalazł mi przeglądarkę tak szybką i bezpieczną jak Chrome albo trochę gorszą ale lepszą niż Safari.

Co do wersji beta to używam tylko wersji stabilnych bo boję się, że na beta jakieś strony mi nie wejdą, mam rację ?

leonardofree , a co masz przeciwko Firefoxowi (nowa wersja 4.0b6 jest naprawdę szybka), jakie “dziury” masz na myśli?

dziury to luki w programie przez które wchodzą hakerzy. Secunia prowadzi statystyki ilości dziur. Masz porównanie Firefoxa 3 - 62 luki: http://secunia.com/advisories/product/28698/ z Chrome 6 -10 luk:http://secunia.com/advisories/product/31928/

Na dłuższą metę dlatego nie biorę tego Firefoxa beta bo w każdym Firefoxie pojawia się po jakmś czasie masa luk.

Dla mnie jeśli chodzi o przeglądarki liczy się szybkość i bezpieczeństwo, nic więcej.

Chociaż mógłbym brać kolejne wersje beta Firefoxa bo jeszcze nie zdążą wtedy być dziurawe. Ale niech ktoś mi powie czy w wersjach beta ładują się dobrze wszystkie strony ?

Aha, nawet wersja Firefoxa 4 nie przechodzi testów Acid3 a w takim razie wszystkie strony się poprawnie nie załadują:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Acid3

leonardofree , masz rację że nie przechodzi Acid3 ale nie spotkałem się z tym aby jakaś strona źle się załadowała z tego powodu.

Osobiście używam głównie SeaMonkey 2.0.8 (starszy brat Firefoxa jeśli ktoś nie wie, też nie przechodzi Acid3) i zdarzają się problemy ale jedynie z tego powodu że strony są źle napisane i nie rozpoznając identyfikatora przeglądarki wariują i wysyłają niepoprawny kod (tu przykład: zglaszanie-bledow-nowej-odslonie-vortalu-t351095-540.html#p2660193).

Zapoznam się w wolnej chwili z tymi raportami ale zachęcam cię żebyś sam się zapoznał z tą betą FF 4.0.

Ja w tej chwili mam zainstalowane IE8, SeaMonkey 2.0.8, Firefox 4.0b6, Opera 10.62, Safari 5.0.2 i Chrome 6.0.472.63 więc mam porównanie.

scripter1 , wałowane wiele razy. Większość widocznie ma z nim problemy, a jest to oficjalne, więc nie wciskaj tego “programu”.

Kliknij pod moim avatarem na ikonę z moją stroną www. To samo zrób z Opery. Podpowiem: prawe menu i na samym dole linki do w3c

A ta SeaMonkey ma taką samą prędkość ładowania stron jak Firefox ? Ile ma na sunspider ? Więcej od Safari ?

master_zonk6 , no brawo, jest to jedna z niewielu stron poprawnie napisanych (to chyba druga strona z poprawnym kodem na jaką natrafiłem, nawet google nie przechodzi validacji) i owszem widzę parę drobiazgów które wyglądają inaczej ale to tylko drobiazgi.

Paradoksalnie google ci dodał na górze wielki baner z napisem “Pobierz Chrome” :lol:

Nic nikomu nie wciskam tylko polecam aby kolega sam się zapoznał tak jak ja zapoznałem się z innymi.

A tak na marginesie to Acid 3 jest tak wymagające (“Wymagana płynność animacji została określona na ok. 30 fps (33 ms na test)”) że żadna przeglądarka nie jest w tej chwili w stanie temu sprostać (nawet Chrome i Opera mają opóźnienia).

leonardofree , SeaMonkey 2.0.8 jest też wolna bo jest na tym samym silniku co Firefox 3.6 ale mam nadzieję że SeaMonkey 2.1 będzie tak szybka jak Firefox 4.0 (ciekawostka: sunspider mierzy jedynie czas wykonywania js a w FF 4.0 sam silnik js jest oparty na webkit).