Przeglądarka do ochrony danych


(Edward 1) #1

Witam

 

Poszukuję sprawdzonej przeglądarki internetowej, któraprzestrzega ochrony danych użytkowników. Nie mam zamiaru już dłużej koszystać z Chrome czy IE, by sobie przesyłali wszystko do Ameryki. Na mnie nie będą zarabiać te [CIACH] z Google i Microsoftu...

 

Jakie znacie dobre przeglądarki, chronią nasze dane?

 

Wygwiazdkowanie kilku liter nie czyni z wuglaryzmu pięknego słowa, przestrzegam przed stosowaniem takiego słownictwa na forum.

rgabrysiak


(Veers) #2

A co za różnica, czy [CIACH] z USA, Chin, Rosji … Chcesz ochrony? Odetnij się od sieci. Wszystkie inne rozwiązania są ułudą.

 

Wygwiazdkowanie kilku liter nie czyni z wuglaryzmu pięknego słowa, przestrzegam przed stosowaniem takiego słownictwa na forum.

rgabrysiak


(Longhorn2009) #3

Przeglądarka nie prześle danych, to i tak wyszukiwarka zapisze historie, czy jakaś stronka - plik supercookies, IP zdradza lokalizację użytkownika, a TOR okazał się nie jest do końca anonimowy itd.

Jeśli nie masz nadmiernie nic do ukrycia i przeglądarki chcesz używać na co dzień to open sourcowy Firefox powinien wystarczyć.


(system) #4

Nie ma takiej przeglądarki która dała by Ci 100% gwarancji.

 

Zresztą świat wie więcej ze statystyk odwiedzanych przez Ciebie stron niż jakakolwiek przeglądarka by szpiegowała :stuck_out_tongue:

 

 

 

p.s. Tylko nie mów, że się zaczerwieniłeś teraz :stuck_out_tongue:


(macios4) #5

Tor Browser Bundle


(Bogdan_G) #6

No, ja czuję się bezpieczniej na Firefoxie. Jakoś lepiej mi z tą świadomością, że blokuję szpiegostwo.

Dobreprogramy jakoś nie kwapią się do uświadamiania naiwnych, że jest sposób normalnego przeglądania netu. A widział ktoś takie coś jak DoNotTrackMe? Zainstalowalem ten dodatek do FF. Jest też do innych przeglądarek, ale nie w DP. Pobrałem skądinąd…

Od 14 czerwca   zablokował prawie 19 tys szpiegów. http://prntscr.com/46monf

 

A co wielokrotnie blokuje? Ano właśnie skopiowałem listę http://www.wklej.org/id/1426100/

 

A jak wyłączyłem adfendera do blokowania reklam, okazało się, że dodatek blokuje wiele szpiegowskich reklam. Niektóre były, a inne nie, nawet tu na forum. Subaru było, - jak ja lubię tą reklamę!

 

Ciekawe tylko, dlaczego przeglądanie inprivate, to bezpieczne - tak muli.


(system) #7

 

http://news.sky.com/story/1307456/russia-offers-reward-to-anyone-who-cracks-tor


(Longhorn2009) #8

Podobną funkcjonalność ma np. Ghostery.

Muli, bo wszystko pobiera się z neta, nic nie cashuje na dysku.

Z dodatkami bym nie przesadzał, im więcej się bronimy tym lepszy “odcisk palca” zostawiamy. W dobie nadchodzącego HTML5 http://www.dobreprogramy.pl/HTML5-staje-sie-narzedziem-do-sledzenia-uzytkownikow-przez-reklamodawcow,News,56647.html próby ochrony prywatności mogą jeszcze bardziej utrudniać korzystanie z internetu (z dodatkiem no-script niektóre strony zaczynają działać rodem jak te z lat 90).