Przeglądarka Firefox Nightly - spowolnienie działania

Mam problem z przeglądarką Firefox Nightly, do tej pory działała normalnie. Od wczoraj zobserwowałem spowolnienie jej działania, często się zacina i co najdziwniejsze zaczęły mi wyskakiwać reklamy nie wiadomo skąd. Przykład, siedzę na jednym forum piszę wiadomość, nagle cała przeglądarka się zacina i po około 10 sekundach wszystko wraca do normalności (tzn. dalej wolniej reaguje na moje polecenia) i w nowym oknie wyskakuje reklama. Odinstalowałem i zainstalowałem przeglądarkę jeszcze raz, ale to nie pomogło, pozostałe przeglądarki (Opera, IE) działają dobrze tylko z Nightly mam problem. Co zrobić?

A sie nie zaktulizowała przypadkiem

Nie, problem jest cały czas, nawet teraz przy włączaniu czekałem 10s na załadowanie strony, trochę poklikałem, strona zacięła się i po chwili wyskoczyła jakaś reklama.

Próbowałeś utworzyć nowy, czysty, profil?

Firefox Nightly jest to wersja przeglądarki przed kanałem beta mogą występować błędu problemy z działaniem oraz spowolnienie bo w tej wersji najpierw lądują wszytskie nowości i zmiany kodu przeglądarki dopiero potem jest to poprawiane.

wydania Firefoxa dzielą się na 3 kanały stabilna, beta i nightly. Wszystkie zmiany trafiają najpierw do wersji nightly to taka wersja alfa, po dodaniu odpowiednich poprawek i przetestowaniu działania zmieniany jest status na beta a dalej po kolejnych poprawkach do wersji stabilnej i to ta wersja jest najpewniejsza i najstabilniejsza.

To co kolega bart86 napisał może być wytłumaczeniem spowolnienia i zacinania się.

Ale wyskakujące z nie wiadomo skąd reklamy mogą świadczyć o zainfekowanym profilu Firefoxa.

Sprawdź czy nie masz zainstalowanych jakichś dziwnych dodatków.

Tak, miałem jakiś dodatek zainstalowany (musiałem coś chyba zaznaczyć przy instalacji jednego programu). Już go usunąłem i przeglądarka śmiga tak jak dawniej :wink: Dzięki za pomoc.

Dodane 22.05.2013 (Śr) 10:51

A nie, jednak nadal jest problem z reklamami, wczoraj wszystko dobrze i szybko chodziło, dziś nadal wszystko szybko chodzi, ale znowu zaczynają się pojawiać reklamy.

Pobierz AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/en/dow … adwcleaner

Zamknij przeglądarkę.

Uruchom AdwCleaner (jako Administrator), kliknij Usuń (komputer uruchomi się ponownie).

Mimo użycia tego programu, nadal co chwilę wyskakują reklamy.

Wstaw logi OTL analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

Zrobiłem tę analizę, ale nie znalazłem informacji, gdzie mam dokładnie zamieścić post z tą wklejką. Trzeba założyć odrębny temat? Jak go nazwać, co powinienem w nim napisać?

Długo Ci to zeszło…

bezpieczenstwo-f16.html

poradnik-uzywania-forum-zakladanie-edycja-tematu-t394978.html

tematy-wazne-dla-korzystajacych-tego-dzialu-t124529.html

Cedar , byłem po prostu zajęty czymś innym i te reklamy tak bardzo mi nie przeszkadzały, bo przeglądarka zaczęła szybciej działać, teraz mam i reklamy i spowolnienie działania :smiley: