Przeglądarka fotografii systemu Windows 7 ukrywa pliki

Witam! Mam problem z Przeglądarką fotografii systemu Windows 7 - gdy obracam zdjęcie w prawo lub w lewo, program sam automatycznie ukrywa zdjęcie (zaznaczona jest we właściwościach pliku opcja “Ukryty”). Zdjęcia mogę zobaczyć dopiero gdy wybiorę w opcjach folderów “Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski”. Co zrobić, żeby program nie ukrywał zdjęć? Czyściłam dysk i sprawdzałam błędy, ale nic to nie dało.

Zrobiłam pełne skanowanie tym programem, ale nic nie znaleziono :confused:

  • [*:1jju5rj4]Pobierz OTL z jednego z tych linków:
    Mirror 1

paulinam95 , nie masz przypadkiem zainstalowanego jakiegoś wynalazku od MCAfee? Bo google zeznaje, że mnóstwo ludzi ma problem identyczny jak twój. Związany z jakimś babolem w w/w antywirusie.

http://www.google.com/search?hl=pl&q=wi … er+editing

Tu -> https://community.mcafee.com/message/190677#190677 jest podobno rozwiązanie. Sprawdź w rejestrze, czy masz tak jak na pokazanym tam obrazku i ew. pozmieniaj.

Ale UWAGA! Jak widać, wątek ciągnie się jeszcze przez kilkanaście stron, a mnie się nie chciało dalej przeglądać :). Więc zanim cokolwiek zrobisz, utwórz punkt przywracania systemu i/lub kipie zapasowe zmienianych kluczy rejestru.

Możesz też po prosu spróbować wywalić MCAfee, ale to darmowe zdaje się nie jest i być może szkoda tracić na subskrypcji :slight_smile:

goomish, rzeczywiście mam zainstalowany program McAfee Total Protection, ale chyba wolę w tym sama nie grzebać :wink: Myślałam, że to może SiteAdvisor, który od pewnego czasu jest blokowany przez Firefoxa 5, więc go odinstalowałam, ale to też nie rozwiązało problemu :frowning: Najwyżej zaniosę laptopa do znajomego fachowca…

Dodane 01.08.2011 (Pn) 18:05

Albo rozejrzę się za innym antywirem. Polecicie coś?

Dodane 01.08.2011 (Pn) 19:14

Hej :slight_smile: Po całym dniu grzebania w końcu udało mi się rozwiązać problem znikających plików. Zmieniłam jedną opcję w rejestrze, tak jak kazali na stronie podanej przez goomish. Wielkie dzięki :smiley:

Czy mogła byś podać to rozwiązanie? Z góry dziękuję :slight_smile:

Rozwiązanie problemu:

  1. Musisz otworzyć okienko główne McAfee, wybrać Nawigacja -> Ogólne ustawienia i alerty -> Ochrona dostępu i wyłączyć opcję Użyj ochrony dostępu.

  2. W okienku “wyszukaj programy i pliki” w menu Start wpisz regedit.exe i w Edytorze rejestru wybierz:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\McAfee\SystemCore\VSCore\On Access Scanner\McShield\Configuration\Default

  1. W ostatnim folderze znajdź na liście i kliknij dwa razy na ExcludedItem_16, otworzy ci się okienko, zmień w nim z 3|3|*.TMP na 3|3|*.LOG (musisz być zalogowany na koncie Administratora systemu). Zapisz zmiany i zamknij edytor rejestru.

  2. Uruchom ponownie komputer i włącz w McAfee opcję Użyj ochrony dostępu.

Powinno zadziałać, chociaż w moim przypadku okazało się, że z tym plikiem ExcludedItem_16 było wszystko w porządku, miał końcówkę LOG, dlatego musiałam zmienić końcówkę w poprzednim pliku (ExcludedItem_15) i dopiero wtedy zdjęcia przestały znikać :slight_smile: Tu jest link do amerykańskiej strony, na której też wyjaśniają co robić: https://community.mcafee.com/thread/35820?start=10&tstart=0 (strona 2 i 3). Mam nadzieję, że pomogłam.

Witam

Wielkie dzięki paulinam95 w moim przypadku było tak jak u Ciebie i zmiana w ExcludedItem_15 zadziałała!

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam corei5…