Przeglądarka internetowa - Jaką pobrać

Witam. Jak przeglądarkę polecacie pobrać (głównie zależy mi na szybkości). Proszę o pomoc.

Opera jest demonem prędkości i nie tylko zresztą :slight_smile: .

pobierz Operę i Firefoxa i używaj zamiennie. przekonaj się.

kupić jogurt bananowy czy wiśniowy?

Firefox mam teraz, ale szukam szybszej. Wybiorę chyba Operą 10.60 dzięki za pomoc.

Trudno tak jednoznacznie ci wskazać jakąś konkretną przeglądarkę.

Proponowałbym zainstalować Firefoxa, Operę, Chrome, Safari (o IE nie pisze bo jeśli chodzi o Windows to jest ona w standardzie) i potestować je i wtedy wybrać taką jaka Tobie najbardziej odpowiada i pasuje.

Google Chrome

Opera/FF/Chrome - zwykły user i tak nie zauważy różnicy w prędkości. być może któraś jest najszybsza, ale to i tak różnice mierzone w setnych lub tysięcznych częściach sekundy. Wybierz tą, z którą najwygodniej Ci się pracuje;)

Zaskoczę wszystkich i polecę Ci nie pobierać nic - w systemie masz Internet Explorera, który według mnie jest wystarczającą przeglądarką - jego możliwości podobnie jak Firefoxa czy Chrome’a możesz rozszerzyć za pomocą zewnętrznych aplikacji - w ten sposób pozbędziesz się reklam podczas przeglądania internetu, zainstalujesz lepszy akcelerator pobierania itp. Poza tym działa szybko, ma w sobie izolację procesów (czego wciąż nie ma Firefox) - przez co działa bardzo stabilnie, jest prosty i wygodny w obsłudze, a za pomocą Google Toolbara rozszerzysz jego możliwości o tłumacza stron internetowych bezpośrednio, synchronizację zakładek i wiele innych ciekawych funkcji.

A jeśli nie Explorer to tylko i wyłącznie Chrome. Działa jeszcze szybciej od niego, jest do niej więcej dodatków, a po za tym oferuje jeszcze więcej funkcji…

Firefox, SeaMonkey’e i wszystkie inne produkty Mozilli to już przeżytek… nie nadążają za konkurencją, dlatego nie warto z nich korzystać…

Takie kryteria spełnia tylko O :slight_smile: ,i to nie tylko te.

Chrome jest dużo szybszy od Opery. Spróbujcie ją zainstalować na PIII 700mhz 256 ram wtedy się przekonacie, na nowoczesnych komputerach nie ma różnicy.

Z tym fragmentem mogę się zgodzić:

Poza tym wycinki z aktualności na dobreprogramy.pl:

A Chrome z osobnym procesem na zakładkę, jak się sprawuje na 256 MB RAM? 2 zakładki i RAM znika.Ostatnio używałem kompa z PIII 933mhz i 384 RAM,Chrom pożerał kompa,Opera śmigała bardzo dobrze 150 MB i nie chciała więcej.

150 MB? Właśnie wypróbowałem Chrome, przy 15 zakładkach zmieścił się w 100 MB…

Zależy co uruchamiasz, ja testowałem na tutejszej stronie.

Sprawuje się źle ale i tak lepiej niż Opera.

Poczytaj o czym mowa, i proszę Cię, nie krytykuję-pouczam-nie opowiadaj bzdur.

methyl , a to Chrome pójdzie na takim komputerze? Wątpię.

BobsonPro , również polecam Operę.

Przebar , to zależy od komputera i szybkości łącza. Różnicy na pewno nie widać na komputerze czerwiec 2010 i łączu minimum 2

Ja używam Chrome. Ale zrób tak jak pisze Pablo:

Każdemu odpowiada co innego.

Zdecydowanie Opera.

Pobierz te najpopularniejsze i przetestuj. Ile osób, tyle gustów. Ja używam opery i polecam.