Przeglądarka internetowa - Jaką pobrać

(Rtf10) #1

Witam. Jak przeglądarkę polecacie pobrać (głównie zależy mi na szybkości). Proszę o pomoc.

(system) #2

Opera jest demonem prędkości i nie tylko zresztą :slight_smile: .

(kid_m) #3

pobierz Operę i Firefoxa i używaj zamiennie. przekonaj się.

kupić jogurt bananowy czy wiśniowy?

(Rtf10) #4

Firefox mam teraz, ale szukam szybszej. Wybiorę chyba Operą 10.60 dzięki za pomoc.

(Pablo79) #5

Trudno tak jednoznacznie ci wskazać jakąś konkretną przeglądarkę.

Proponowałbym zainstalować Firefoxa, Operę, Chrome, Safari (o IE nie pisze bo jeśli chodzi o Windows to jest ona w standardzie) i potestować je i wtedy wybrać taką jaka Tobie najbardziej odpowiada i pasuje.

(Bastion) #6

Google Chrome

(Przemekbaranowski) #7

Opera/FF/Chrome - zwykły user i tak nie zauważy różnicy w prędkości. być może któraś jest najszybsza, ale to i tak różnice mierzone w setnych lub tysięcznych częściach sekundy. Wybierz tą, z którą najwygodniej Ci się pracuje;)

(Jacob) #8

Zaskoczę wszystkich i polecę Ci nie pobierać nic - w systemie masz Internet Explorera, który według mnie jest wystarczającą przeglądarką - jego możliwości podobnie jak Firefoxa czy Chrome'a możesz rozszerzyć za pomocą zewnętrznych aplikacji - w ten sposób pozbędziesz się reklam podczas przeglądania internetu, zainstalujesz lepszy akcelerator pobierania itp. Poza tym działa szybko, ma w sobie izolację procesów (czego wciąż nie ma Firefox) - przez co działa bardzo stabilnie, jest prosty i wygodny w obsłudze, a za pomocą Google Toolbara rozszerzysz jego możliwości o tłumacza stron internetowych bezpośrednio, synchronizację zakładek i wiele innych ciekawych funkcji.

A jeśli nie Explorer to tylko i wyłącznie Chrome. Działa jeszcze szybciej od niego, jest do niej więcej dodatków, a po za tym oferuje jeszcze więcej funkcji...

Firefox, SeaMonkey'e i wszystkie inne produkty Mozilli to już przeżytek... nie nadążają za konkurencją, dlatego nie warto z nich korzystać...

(Łukash) #9

Takie kryteria spełnia tylko O :slight_smile: ,i to nie tylko te.

(Methylz) #10

Chrome jest dużo szybszy od Opery. Spróbujcie ją zainstalować na PIII 700mhz 256 ram wtedy się przekonacie, na nowoczesnych komputerach nie ma różnicy.

(pio_95) #11

Z tym fragmentem mogę się zgodzić:

Poza tym wycinki z aktualności na dobreprogramy.pl:

(Łukash) #12

A Chrome z osobnym procesem na zakładkę, jak się sprawuje na 256 MB RAM? 2 zakładki i RAM znika.Ostatnio używałem kompa z PIII 933mhz i 384 RAM,Chrom pożerał kompa,Opera śmigała bardzo dobrze 150 MB i nie chciała więcej.

(pio_95) #13

150 MB? Właśnie wypróbowałem Chrome, przy 15 zakładkach zmieścił się w 100 MB...

Zależy co uruchamiasz, ja testowałem na tutejszej stronie.

(Methylz) #14

Sprawuje się źle ale i tak lepiej niż Opera.

(Łukash) #15

Poczytaj o czym mowa, i proszę Cię, nie krytykuję-pouczam-nie opowiadaj bzdur.

(Danielm86) #16

methyl , a to Chrome pójdzie na takim komputerze? Wątpię.

BobsonPro , również polecam Operę.

Przebar , to zależy od komputera i szybkości łącza. Różnicy na pewno nie widać na komputerze czerwiec 2010 i łączu minimum 2

(Kpc21) #17

Ja używam Chrome. Ale zrób tak jak pisze Pablo:

Każdemu odpowiada co innego.

(Ub2134) #18

Zdecydowanie Opera.

(kk23) #19

Pobierz te najpopularniejsze i przetestuj. Ile osób, tyle gustów. Ja używam opery i polecam.