Przeglądarka OPERA 9.0 + Uciążliwe Reklamy

Mam problem z reklamami w Operze 9.0.

Kiedy jestem na jakiejś stronie i wyskoczy nawet nie wielka reklama

i jest krzyczyk, żeby ją wyłączyć to Opera w ogole nie zamyka :frowning:

W wcześniejszych wersjach programu nie miałem z tym problemów.

Może zawodzi tutaj Java? Może trzeba zmienić jakieś ustawienia?

Proszę o porady!

Wstawiam zdjęcie z przykładowej reklamy.

Powiem jeszcze, że w IE wyłańcza normalnie reklamy!

219x8xg.jpg

jak to stronka? Daj adres. Zobaczę czy u mnie coś się dzieje.

master_zonk6 , to dzieję sieu wszystkich na Operze 9.0. Temat kila razy poruszany był na tym forum i kilka razu padła odpowiedź co z tym zrobić.

Autorowi wątku radzę szukajki użyć.

areh czyli co? Ten problem dzieje się u wszystkich w tej wersji programu?

a wpisz sobie w szukajkę: “opera reklamy” i zaznacz, żeby szukało wszystkich słów.

ZNALAZŁEM!

Niezamykające się reklamy Flash

Klikanie na przycisk zamykający reklamy we flashu nie działa. Błąd jest zgłoszony i jest już naprawiony w przedpremierowej Operze 9.01 z dnia 07.07.2006

Są 4 rozwiązania:

instalacja nowej wersji wtyczki Flash 9

wykorzystanie blokowania reklam - kliknij prawym klawiszem myszy na stronie, wybierz Blokowanie zawartości i kliknij na tą pływającą reklamę. Na górze strony pojawi się pasek umożliwiający zastosowanie zmian. Blokuje to wszystkie reklamy (i nie tylko) z danego serwera.

zastosowanie skryptu userjs, który nie pozwoli na pojawienie się większości tego typu reklam: kill_floating_ads.js. Większość reklam tego typu jest serwowanych przez jedną i tę samą zewnętrzną firmę. Dzięki temu wszystkie te reklamy mają charakterystyczną cechę, którą wykorzystuje ten skrypt do łatwego ich przyblokowania.

instalacja najnowszej wersji przedpremierowej Opery 9.01 z dnia 07.07.2006, która posiada rozwiązany ten problem oraz szereg innych - cechuje się większą stabilnością niż Opera 9.00.

Nie u wszystkich, bo u mnie się nic nie dzieje. Jestem zadowolony z 9. Blokuje u mnie wszystkie reklamy, bo dodałem słowa kluczowe do blokady zawartości. A jak nawet się któraś pojawi to ją łatwo zamykam. Więcludzie was nie rozumiem

Czyli nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Skoro problem jest opisywany na oficjalnej stronie Opery, to chyba jednak istnieje.

A instalacja flash playera 9 rozwiązuje ten problem całkowicie ==> nawet na wersji 9.0

proponuje zainstalować: FIREFOX