Przeglądarka OPERA

mam takie pytanie zainstalowałem sobie przeglądarkę Opera z Javą którą dopiero uczę sie obsługiwać ale juz zauważyłem że niektóre strony się nie otwierają, jak np : nie można pograć w gry na wp.pl ,moja córka pisze blogi na onet.pl i też są z nimi problemy jest jeszcze kilka takich stron nie będę wyliczał.Chodzi mi o to czy jest to przeglądarka żle ustawiona przezemnie czy poprostu jeszcze niedopracowana.Funkcje aktywnej myszy i otwieranie okien przód-tył jest rewelacyjne ale nie można korzystac z wszystkich serwisów .Jeżeli ktoś się na tym rozumnie to proszę o odpowiedź.

Witam

Niestety muszę cię zmartwić to nie wina przeglądarki lecz źle zrobionych stron. Spora część stron została zrobiona ściśle pod jedyną i słuszną przeglądarkę :x :? czyli IE :evil: . Jeżeli nic nie zmieniałeś w ustawieniach (preferencjach) to wtedy jest to wina tylko i wyłącznie wina webmasterów tychże stron.

Polecam tobie lekturę tej stronki :arrow: http://osiolki.net/ można tam zobaczyć na jakie polskie strony nawet nie warto wchodzić używając Opery czy też innej zaawansowanej (zgodnej z najnowszymi standartami) przeglądarki.

ale można w operze coś tam ustawić, żeby było jak w tym nieszczęsnym IE

No to znowu ja witam

W niektórych przypadkach pomaga: Narzędzia :arrow: Szybka konfiguracja (F12) :arrow: Przedstawiaj się jako MSIE 6.0.

Ale tylko w nielicznych przypadkach (niektóre strony mają wpisany skrypt rozpoznawania przeglądarki). Potej operacji należy zrestartować Operę.

no tak ale portal ONET i WP.PL chyba nie zalicza się do osiołków???

W niektórych przypadkach pomaga: Narzędzia Szybka konfiguracja (F12) Przedstawiaj się jako MSIE 6.0.

Ale tylko w nielicznych przypadkach (niektóre strony mają wpisany skrypt rozpoznawania przeglądarki). Potej operacji należy zrestartować Operę.

tak mam ustawioną niestety nie pomaga???

U mnie to wygląda tak: jak chcę pisać na blogu to wchodzę przez IE,

A jeśli przeglądam lub komentuje to przez Operę.

Onet nie? No to patrz: http://osiolki.net/osiolek/onetblog

Jeszcze kilka innych też tam znajdziesz

Popieram karo czasami się opłaca (blogów nie piszę :stuck_out_tongue: ).

Przedstawiaj się proszę jako Opera nie pomagaj użytkownikom IE (z czasem jak się zwiększy liczba użytkowników innych niż IE) może polscy webmasterzy docenią w pełni standart W3C.

Witaj arkadii,jezeli zalezy Ci na poprawnym działaniu gier na WP i pisaniu bloga a nie chcesz korzystac z IE proponuje abyś zmienił przeglądarke na firefox,tam wszystko to działa bezproblemowo po zainstalowaniu odpowiednich rozszerzeń (java,macromedia ,itd…) FF jest równie dobra jak i bezpieczna jak Opera…Pozdrawiam.

zgdza się sprawdziłem faktycznie aż mi się wierzyć nie chce że tak poważne portale są tak źle przygotowane

rozumiem dlamnie Opera jest super ale moje dziecko chce pograc lub się pobawić i zostaje mu tylko IE :frowning: nieźle ha ha ha

musze spróbowac jeszcze firefox

Narzędzie->Szybka konfiguracja->Blokuj wszystkie wyskakujące okna

Jeżeli masz tak ustawione to okna javy mogą ci się nie otwierać !!

czy po zainstalowaniu opery mogę wykasować internet explorer ? i czy po wykasowaniu IE będzie mi chodziła neostrada ?

Nie ma takiej potrzeby. Ja odradzam taką opercję ze wzgledu na potencjalne niebezpieczeństwo posypania sie całego systemu. Zbyt wiele procesów systemowych korzysta z IE. Zostaw go w spokoju i korzystaj z Opery.

ok, dzięki wielkie

Pozdrawiam :slight_smile:

Witam,

akcja wielce niepolecana. Bardzo wiele stron akceptuje tylko IE, ogromna większość skanerów on-line także współpracuje właśnie z tą przeglądarką. Jest to oczywiście możliwe, POCZYTAJ, ale skoro właściwie obecność IE nie przeszkadza, to lepiej zostawić.

oczywiście, że tak. :wink: Dlaczego miałoby być inaczej.