Przeglądarka pobierająca jak namniej danych (od i do)

Może temat nie mówi wprost, o tym czego poszukuje ale inaczej nie wiedziałem jak go zatytułować.

Otóż spędzam teraz i w przyszłości po kilka dni w miesiącu w miejscu gdzie nie dociera internet stały. Mogę tam korzystać tylko z komórki, a w tym internet nie jest tani (0.02 - 0.03 gr / 100kB danych).

Do tej pory korzystałem z opery z wyłączonymi obrazkami i wszelkiego rodzaju wtyczkami ale jednak transfer idzie jak woda (nie starcza go na długo).

Tak więc zastanawiam się czy może są jakieś przeglądarki, które ładując nowe strony może je zawczasu kompresują (wiem że nie możliwe bo przecież dane i tak musi pobrać najpierw dane by je skompresować - no ale zapytać nie zaszkodzi).

Nie zależy mi na obrazkach, skryptach (choć javascript w niektórych stronach są koniecznie bo inaczej w ogóle te strony nie działają).

Chodzi mi więc o taki program który do generowania stron pobierałby jak najmniej danych. A nóż ktoś ma podobny problem jak ja i znalazł na to sposób

Odpowiedzi typu wyłącz aktualizacje w windowsie czy AV lub załóż neta na abonament lub karta play online (nie mam zasięgu) itp proszę sobie darować bo już to dawno zrobiłem/sprawdziłem :slight_smile:

Pewnie nie zadowoli Cię ta odpowiedź, ale nie próbowałeś kupować pakietów Internetowych na np 30, 50, czy 100MB? Nie wiem jakiego masz operatora komórkowego, ale mojemu znajomemu na wakacjach jak był (ma jakiś abonament za 40żł chyba w Plus’ie) kupił sobie pakiet chyba 30MB i GG, Internet - fora, poczta, czaty, działały mu bardzo długo na tym transferze. Używał FF(wyłączone obrazki i flash) na Viście Home, z powyłączanymi aktualizacjami wszystkiego tak jak to pisałeś.

Nic nie pisałeś o pakietach Internetowych tylko o abonamencie, więc uznałem, że tego nie próbowałeś.

Można kompresować dane , poprzez programy dostarczane przez operatora , w Erze jest to Blueconnect compressor , w Plusie iPlus optimizer (cholerstwo chyba chodzi tylko z IE :frowning: ), i w Orange było coś jeszcze ale nie powiem dokładnie co. Jest jeszcze uniwersalny Traffic Compressor , ale zalogować się na ich serwery w czasie szczytu to prawie cud :). Z przeglądarek to Opera zapewne ściąga najmniej danych , no chyba że jak chcesz to możesz używać tekstowego Lynx’a :stuck_out_tongue: .

Fakt jest też ,że najbardziej opłacalne są wszelkie pakiety danych …

Przez komórkę mam wykupiony pakiet 25mb i jeszcze trochę mi zostało, a sporo łaziłem przez Operę Mini. Może też tak spróbuj, wyłącz obrazki, JS w Operze/FF, albo tego Lynx`a.