Przeglądarke internetową oprócz IE

Ja probowalem skonfigurowac opere z FlashGetem (teoretycznie mozna) ale niestety nie udalo mi sie to. W wersji 7.50 ma juz nie byc tego problemu.

Zadajesz bardzo często spotykane pytanie (bardzo słuszne). Jaką przeglądarke wybrać? Dołączam się do zdania większości, że jedynym rozsądnym wyborem z Twojej strony będzie Opera 7.23 - najnowszej 7.50 BETA na razie nie polecam, bo jej ewentualna niestabilność może spowodować Twoje złe zdanie o przeglądarce :smiley: . Myslę, że właśnie ona idealnie spełni Twoje kryteria. Jest intuicyjna w obsłudze, jest fabrycznie przystosowana do obsługi języka polskiego no i ten wygląd… Mnie osobiście standardowe skórki się nie podobają, jednakże już na stronie producenta można znaleźć naprawdę coś ciekawego. Jest jednocześnie b. szybką przeglądarką, a jedyną wadą jaką dostrzegam jest wyskakujący (bardzo żadko, przy długiej i intensywnej pracy) błąd programu powodujący zamknięcie aplikacji. Jednaże nawet w takich sytuacjach Opera przychodzi nam z pomocą, gdyż po ponownym jej uruchominiu pyta nas jaką operacje chcemy wykonać… Wśród nich znajduje się ta najważniejsza: “kontynuuj przerwaną sesję”, która przywraca wszystkie przeglądane wcześniej strony. Na forum padła również sugestia, że warto poczekać na Microstoft Internet Explorer 7 - jednakże je wiele bym się nie spodziewał po produktach tej firmy, której domeną są dziuru. Warto jednakże pamiętać, że nawet używając innej niż Internet Explorer przeglądarki nie możemy w 100% wystrzec się niebezpieczeństewa ze strony dziurawgo Windows’a, gdyż niektóre porty nadal są aktywne. Podsumowując. Opera jest idealna, natomiast wspominaną Mozille usytuowałbym na drugim miejscu - również b. dobra, ale jej wygląd jest męczący, a ikonka z żeglarskim sterem nie każdemu się podoba…

Pozdrawiam, Morfeusz :slight_smile:

P.S. Jak już dokonasz wyboru, napisz o tym i zakończ owy temat…

Czyli polecamy wszystkie przeglądarki oprócz IE :smiley:

Ja uzywam FireFox’a. Jest to wg mnie najlepsza przeglądarka dla kogoś, kto dotychczas używal IE. Ma bardzo podobny interfejs do IE właśnie dlatego, żeby łatwiej było nowym uzytkownikom przejść z dziurawego u niesamowicie wolnego IE na cos innego. Używałem również Opery, ale nie przypadła mi do gustu ze względu na jej “wagę”. FireFox to najlżejsza przeglądarka jaką znam i mi w zupełności wystarcza. POza tym ma ona bardzo duże możliwości konfiguracyjne, dzięki którym można ją dopasowac idealnie do swoich potrzeb. Być może spróbuję się jeszcze raz przekonać do Opery, chyba ściągnę najnowszą wersję, czyli betę żeby ja trochę potestować, ale żal będzie mi się rozstawać z FireFox’em. Jest naprawdę kochany :wink:

nieprawda :slight_smile: w przypaku braku javy mozilla przekierowuje cię do miejsca pobrania maszyny java, lub możesz ją sam zainstalować ze strony sun microsystem.

Należy dodać, iż jest jescze wirtualna maszyna javy microsoftu, która jak inne jej wymysły działa tylko z produktami MS i nie jest żadnym standartem w przeciwieństwie do javy suna

tutaj można zobaczyc jakie wtyczki posiada mozilla już na starcie i jakie można “dograć”

http://plugindoc.mozdev.org/en-AU/windows.html

i tutaj można (tj w mozilli) można pobrać “kupę” różnych ciekawych skinów :wink:

zreszta tak jak w życiu, każdy musi dokonać wyboru sam