Przeglądarki - ankieta

Poświęć chwilę i wypełnij

Ankieta ciekawa ale pytania 2 i 3 są bez sensu, użytkowników wszystkich przeglądarek wrzucasz w nich do jednej puli zamiast rozdzielić odpowiedzi dotyczące poszczególnych przeglądarek.

Nie da się rozróżnić ilu użytkowników poszczególnych przeglądarek jest z nich zadowolonych ani z jakich powodów ich używa.

Poza tym pytania 2 i 3 powinny mieć zastrzeżenie że dotyczą tylko głównej przeglądarki i powinno być dodatkowe pytanie jakiej przeglądarki używa głównie lub pytanie 1 też powinno mieć takie zastrzeżenie.

Pozdro.

Można tylko 3 pytania. Musiałoby być tak że klikasz Opera i przenosi cię do ankiety o Operze. Wtedy zaznaczasz czy Cię zadowala.

 

Każdy od czasu do czasu używa innej ale chyba nie masz że do FB używasz Opery a do DP włączasz Chrome, a w piątki Safari.

Firefox. Na 3 w innym: bo jest dobrą bazą pod własną konfigurację i nie szpieguje (aż tak) jak chrome.

Opera. Nie jestem zadowolony, bo jest dużo gorsza niż to co było kiedyś. Nic lepszego niestety aktualnie nie ma :/ 

Na dzień dzisiejszy Opera jest jedynie marnym klonem Chrome z kilkoma przydatnymi funkcjami więcej jednak tragicznie sobie radząca z większą ilością kart i z bardzo ograniczoną funkcjonalnością. Przy pierwszej okazji przesiądę się na coś lepszego. 

Opera teraz a kiedys to jak ogień i woda. FF mi się wiesz średnio co 2h pracy. Jedyna przeglądarka, z której moge korzystać to chrome…

Mi dobrze działa Opera

a myślałam, że chrome jest bardziej popularny niż firefox, a tu się jednak okazuje, że nie. ciekawe :slight_smile:

To tylko ankieta. W dodatku źle skonstruowana. 

Zaskakujące wyniki dla mnie :) 

49 osób trudno uznać za reprezentatywną grupę :slight_smile:

 

Poza tym co jest zaskakującego, że wśród świadomych informatycznie użytkowników najpopularniejszą przeglądarką jest Firefox? Ja w tym nic dziwnego nie widzę.

A co jest świadomego w korzystaniu z Firefox?

Dużo.

Weźmy choćby świadome korzystanie z przeglądarki której autorzy poważnie traktują kwestię bezpieczeństwa i ochrony prywatności użytkowników wkładając dużo wysiłku by w oficjalnej bazie dodatków nie było nic zagrażającego temu oraz blokować te szkodliwe.

Albo świadome przeciwdziałanie monopolowi wśród silników przeglądarek i narzucaniu jedynej słusznej technologii.

To są tylko Twoje pobożne życzenia i ideały. Na Firefox jest nie mniej szkodliwego crapu, niż na Chrome. A kwestia prywatności w internecie nie istnieje niezależnie jakiej popularnej przeglądarki używasz.

Ale jednak Firefox to coś niezależnego, w przeciwieństwie do przeglądarek (czy ich silników) należących do wielkich gigantów.

A co się kryje pod tym terminem “niezależność”? To, że Mozilla ma w nazwie “Fundacja”, nie oznacza, że jest samym dobrem ku chwale użytkowników. Rożnica między tymi firmami to ich wielkość. 

Ale Mozilla ogranicza się tylko do produkcji przeglądarki i klienta pocztowego (ewentualnie jakichś pomniejszych aplikacji czy wtyczek do nich), nie jest wszechobecna.