Przeglądarki www nie działają a dostęp do internetu jest


(Szotrab84) #1

...Jak odpalam jakąś przeglądarkę do www typu Internet Explorer czy Mozile to wywala mi coś takiego jak na screenie na załączniku. hmmm Dzieje się to w miejcu mojej pracy, kompy połączone w sieć jakąś :slight_smile: Dostęp do neta jest bo pingowałem. Prosze o pomoc...

http://img373.imageshack.us/my.php?imag ... 421jn1.jpg


(Kaka') #2

szotrab ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.


(Szotrab84) #3

Przepraszam chyba zapomniałem dodać

http://img373.imageshack.us/my.php?imag ... 421jn1.jpg


(Rtm) #4

Panowie zamiast tłumaczyć przestraszonemu użytkownikowi że źle zatytuawał lub opisał problem, pomóżcie.

Mam to samo - net mi działa (nawet na początku spiąłem się z informatykiem odpowiedzialnym za sygnał, gościu twierdził że neta mam a ja mu że nie.) Facet miał rację - gg mi działa, World of Warcraft mi działa a poczta i przeglądarki nie. DOdam jeszcze że żadnych zmian nie nanosiłem w ustawieniach. Nic też nie ściągałem podejrzanego, wieczorem net był a rano nie. Nie upieram się że nic się nie dostało do kompa\, pewnie coś się stało, jednak nie mam pojęcia gdzie zacząć szukać.

Reasumując - mam taki sam problem jak twórca tego posta.

pozdrawiam, proszę o pomoc.

ps.

Dodam jeszcze że dzień wcześniej zainstalowałem Chrom od google, może to coś namieszało. Nic innego nie przychodzi mi już do głowy.


(Olixxx94) #5

szotrab i rtm , czy czasem firewall nie blokuje przeglądarek??


(Rtm) #6

Na tym kompie nie mam firewalla. Oprócz tego Chroma nic nie instalowałem, po prostu z dnia na dzień przeglądarka i poczta wysiadła. Podkreślam jeszcze raz że sygnał mam, bo gg śmiga, wow śmiga. Laptop który jest w mojej domowej sieci też działa bo właśnie na nim pisze te posty.

Nie wiem może coś mi jakieś porty poblokowało. Nie wiem to tylko domysły amatora.


(Tomekstar1) #7

takie programy jak gg pocztowe itd. będą działać ponieważ nie potrzebują serwera DNS który tłumaczy adres w postaci tekstu na cyfrowy(IP), wg mnie wystarczy poprosić admina o poprawny adres DNS


(mysz 1) #8

""szotrab""

Masz zły adres wpisany w stronę startową przeglądarek .

Zmień stronę startową lub urzyj pustej .

Po wpisaniu twojej strona startowa umnie została zmieniona na "http://www.google.pl/firefox?client+firefox-a=&rls=org.mozilla:pl:oficial " ,[Google.pl] .

Google.pl " http://74.125.39.103/ " .


(Kpc21) #9

Zazwyczaj w programie pocztowym wpisuje się adres serwera w formie np. pop3.wp.pl , a nie adresu IP.

U nas w szkole w podstawówce (teraz jestem w II gim ale nie mieliśmy jeszcze informatyki) taki komunikat pokazywał się gdy dużo osób jednocześnie siedziało na necie.

PS. Zdjęcie ekranu można prościej zrobić wciskając klawisz Print Screen, wchodząc do jakiegokolwiek programu graficznego (może być nawet Paint) i wciskając Ctr-V oraz zapisując plik w formacie .jpg, .gif lub .png.


(Tomekstar1) #10

ok sorki trochę zagalopowałem się z tym programem pocztowym co jednak nie zmienia stanu rzeczy ale jeszcze potwierdza moją tezę


(Rtm) #11

No dobrze a jak wytłumaczycie działanie wacrafta - moim zdaniem to już trochę bardziej zaawansowany program niż gg. Informatyk z któym rozmawiałem, łaskawie powiedział mi że u nich wszystko gra. (domyślam się że nic nie tworzli).


(Rtm) #12

pytałem mądrzejszych ode mnie i chyba masz rację że to wina DNSów, zastanawia mnie jednak jak to się stało, że z dnia na dzień coś się pozmieniało.