Przeglądarki zawieszają działanie programów

(cogitodm) #1

Po usunieciu wirusów zgodnie z zalecenieami ktore dostałam w poscie win-wiesza-sie-przegladarkach-t479026.html przegladarka nadal zawiesza dzialanie programów. Skanowałam kompa roznymi antywirusami i juz nic nie wykrywa. Ale jak utworzyłam nowy profil to w nowym profilu jak wlacze przegladarke nie powoduje to zawieszenia paska i pulpitu i dostepu do programów. Czy to znaczy ze jest "zepsuty" profil? Czy powinnam go usunac i zaczac uzywac nowego?

(Profesorek9) #2
  • Witam. Z tego, co widzę, to jak utworzysz nowy profil, to na nim praktycznie nic nie ma. Pewnie żadnych programów, ani innych rzeczy.

Na tym profilu nazwijmy to umownie głównym, jest pewnie mnóstwo programów, gier ( jeśli są ), filmy, lub muzyka ( jeśli są ),

i pewnie też od przeglądarki zależy, jaka jest. - Ona może też ( lecz nie musi ) Tobie spowalniać system, jeśli były jakieś dodatki instalowane.

• Napisz proszę, jaki system masz, ile ram masz, jaki procesor, ile miejsca wolnego na dysku, jaki anty wirus, jaka przeglądarka.

Usuń pliki cockie ( czy jakoś tak ), całą zawartość offline i online, zbędę rzeczy usuń do kosza, i opróżnij kosz.

(cogitodm) #3

Win 7 home Premium 64-bit

Acer aspire 5738

Intel Core 2 Duo T6600 2,2 GHz

Ram 4 GB

Dwie partycje na C 161 z257 GB wolnych E 26 z 195 GB wolnych

Przeglądarka Opera i Explorer, przy obu jak wlacze nie mam dostępy do żadnych nie właczonych wczesniej programów ani zminimalizowanych.

Antywirus wczesniej Avast, ale teraz wyłaczony bo zainstalowałam wersje probną NOD32.

Juz postaram sie usunac to co zbedne.

(Profesorek9) #4
  • Witam. Moja propozycja taka. Odinstaluj przeglądarkę Opera. Najlepiej mieć jedną włączoną, mniej ram jest używane.

Jak odinstalujesz, to wyłącz na chwilę NOD32, i zobacz, czy będzie spora różnica. - Myślę, że zauważysz sporą różnicę :slight_smile:

• Chciałbym Tobie polecić Google Chrome. Na pewno lżejsza od Opera, i mniej zasobożerna :slight_smile:

http://www.google.pl/chrome/?installdat ... _medium=ha

(cogitodm) #5

Problem w tym, że Opery uzywam głownie jako problem pocztowy. mam na niej zapisane archwialne wiadomosci które mogą mi byc potrzebne.

(Profesorek9) #6
  • Wiadomości e mail - e,są zapisywane przecież na serwerach portali, jak np., wp, gazeta, i inne, a nie na komputerach i ich dyskach.

Przeglądarka Opera ( jak sam wcześniej wspomniałeś, że to przeglądarka ), to tylko przeglądarka, nic więcej. Przeglądarka zapisuje tylko pliki coockie,

żeby szybciej na niektóre witryny wchodzić, ale nie zapisuje wiadomości e mail. - Program pocztowy, a żywanie przeglądarki, żeby zalogować

się do poczty, to zupełnie co innego. - Jeżeli Opera, to tylko przeglądarka, tak, jak wspomniałeś, to nic nie stracisz po odinstalowaniu jej.

(cogitodm) #7

Przecież napisałam ze uzywam opery jako program do odbierania poczty, bo nie lubie przechowywac poczty na serwerach pocztowych. Sciagam na dysk codziennie porzadkuje a z serwerów usuwam. Opera ma wbudowany program do odbierania poczty (nie jest tylko przeglądarką) i zapisuje ja na dysku(podobnie jak Outlook). Oczywiscie mogę sobie zainstalowac inny taki program, osobno bez przegladarki, ale najpierw bede mnusiala zapisac sobie niezbedne maile i zapisane kontakty.

-- Dodane 05.03.2012 (Pn) 15:41 --

Wiec nie wiem czy nie lepiej mi bedzie skopiowac pliki z opery do nowego profilu i stary usunac. Bo na nowym zarówno opera jak i explorer działaja bez zarzutu. a jak znów zacznei sie psuc to wtedy rzeczywiscie zrezygnuję z Opery jako przegladarki.

(Profesorek9) #8
  • cogito :slight_smile: bardzo możliwe, nigdy nie miałem opery, myślałem, że ona tylko przeglądarką jest i nie ma w sobie programu do odbierania poczty :slight_smile:

Mi osobiscie wystarczy logowanie się poprzez przeglądarkę do poczty :slight_smile:

(Atis) #9

cogitodm

W Operze możesz sprawdzić ścieżkę dostępu do profilu.

W pasek adresu Opery wpisz: opera:about

Można skopiować wszystkie pliki z starego profilu użytkownika (oprócz Ntuser.dat, Ntuser.dat.log, Ntuser.ini):

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind ... er-profile

Na starym profilu spróbować ustalić czy jakiś program działający w tle nie powoduje problemu:

http://support.microsoft.com/kb/929135/pl