Przegranie plików na płytę, a potem na komputer- pójdzie?


(Diesel13) #1

Witam.

Mam pytanie. Czy jeżeli przegra się pliki, które się zainstalowały na dysku innego komputera (nie instalator, chodzi o te pliki zainstalowane przez instalatora) na płytę, a to potem na jeszcze inny komputer, to czy ta gra/program będzie chodzić? Wyjaśnię to na przykładzie:

X przyjechał do Y na wakacje. Przywiózł ze sobą również płytę z grą, którą potem zainstalował na komputerze Y. V, koleżance Y spodobała się ta gra. Bardzo chciała ją mieć na swoim kompie, ale X już pojechał i zabrał ze sobą płytę. Czy jest możliwość, że V przegra pliki gry na płytę, a potem przekopiuje je na swój komputer? I czy ta gra będzie działać bez szwanku?


(aju) #2

Na 99% nie (zależy jeszcze od gry - niektóre starsze by poszły ale jest to marny odsetek)

Powód: gra oprócz tych katalogów tworzy jeszcze inne katalogi oraz dodaje wpisy do rejestru które są jej potrzebne do uruchomienia a których nie dasz rady ot tak skopiowac a kopia rejestru z kompa na komp nie wchodzi w rachube.

Czyli NIE


(Kamil321) #3

Chyba że wyexportujesz wszystkie portzebne klucze z rejestru iskopuujesz wszystkie katlogi... Wtedy masz jakieś 95% że się uda... Oczywiście tylko wtedy gdy będzie taki sam system, biblioteki itp...


(velover) #4

Po pierwsze jest wiele programow ktorym to nie przeszkadza.

Po 2gie jest to PIRACTWO, no chyba ze gra jest darmowa, ale wtedy nie ma problemu ze sciagnieciem z intermetu


(matusia :)) #5

Jeśli nie ma kluczy w rejestrze to nic ci sie nie uruchomi... No chyba że masz wersje portable.


(Diesel13) #6

Dobra spoko Możecie zamknąć.