Przegrywanie danych

Witam.

Planuje zakupić nowego laptopa czyli po prostu wymienić swój sprzęt. I w związku z tym chciałem się zapytać jak w miarę wygodnie i bezproblemowo zgrać kilka GB danych, ze starego komputera na nowy laptop ? Czy da się to za pomocą jakiegoś łatwo dostępnego kalba ?

Z góry dzięki za pomoc.

Obecnie też posiadasz laptopa czy stacjonarkę?

Jeśli lapka to:

Wi-Fi (np. Ad Hoc) - strasznie wolno

Stacjonarka i lapek:

Ethernet - potrafi być trochę wolno (zależnie od standardu).

Stacjonarka:

Przełożyć na kilka chwil dysk z lapka do stacjonarki - najszybszy transfer danych.

Nie. Obecnie posiadam tylko stacjonarny komputer i mam tam kilka ważnych danych potrzebnych mi do pracy i chciałbym je przegrać na laptopa za nim stacjonarny pójdzie do szafy.

I właśnie myślałem o kablu Ethernet. Ale jak to dokładniej zrobić ? Jakim programem po podłączeniu do styków sieciowych ?

Przekładanie dysku odpada, ze względu że Laptop będzie zaplombowany (Gwarancja)

pendrive, dysk przenośny, albo wypalić na płycie

Dysku przenośnego nie mam.

A pendrive ? 5-6GB danych ? nie mam takiego pojemnego.

Może być wolno ale żeby w miarę wygodnie, tak że raz dać polecenie i niech to się kopiuje.

Może się okazać trudne od strony technicznej w przypadku gdy w starym komputerze nie ma SATA (dokupowanie odpowiedniej przejściówki) do tego nie każdy jest zainteresowany wyciąganiem dysku z dopiero co zakupionego laptopa.

Jeżeli to jest tylko kilka GB danych to może 2-3 płytki DVD wystarczą?

A jeśli nie, to tylko ethernet - kabelek za kilka zł, kilka minut na konfiguracje połączenia i kopiujemy.

No właśnie mam ten kabel ethernet kiedy jeszcze w ten sposób korzystałem z połączenia z internetem przy Liveboxie. Ale chciałem się zapytać jak z konfigurować to połączenie ?

Wszystko masz w systemie, w przypadku Windows czytaj np. tu: http://www.generacja.pl/?a=pomoc&b=19

Dyski nie są zaplombowane (tzn. ich klapki czy jak to się tam nazywa - możesz nimi mieszać bez utraty gwarancji).

udostepnianie-plikow-kablem-scrossowanym-t263573.html

wystarczy taki pen

http://www.komputronik.pl/product/13663 … ABUSA.html

Ale podejrzewam że sama obudowa laptopa i dostęp do ‘bebechów’ już tak :wink:

Dodane 01.11.2011 (Wt) 11:32

uhh…

Proste to nie jest.

Czy taki kabel scrossowany mogę kupić np. w Media Expercie ? Albo chociaż osobno kabel i osobno wtyki żeby sobie to złączyć.

Czy muszę przerabiać swój ?

Nie musisz rozbierać całej obudowy, żeby dobrać się do dysku. Odkręcasz jedną śrubkę, i wyjmujesz najpierw zaślepkę, a następnie dysk. Tu nie ma żadnych plomb. :wink:

Jeśli masz zaciskarkę to oczywiście sam możesz sobie taki kabel zrobić. Gotowy kabel również kupisz.

jesteś przekonany, że bez najmniejszych problemów podłączy ten dysk do starego komputera?

Podłącz ten co masz i sprawdź. Od kilku lat większość kart sieciowych nie wymaga tego aby kabel był skrosowany.

Brałeś pod uwagę przenoszenie danych a pomocą płyt DVD/CD? Masz w starym komputerze nagrywarkę? Skoro to tylko kilka GB to można pokusić się o przenoszenie nawet za pomocą płyt CD.

A to nie wiedziałem…

Tak teraz zaglądałem do laptopa siostry… Acer 5336 i masz na myśli tą śrubkę i zaślepkę pod laptopem ? równolegle umieszczoną do baterii ?

Zanim wyciągniesz dysk z laptopa - masz w starym komputerze kontroler SATA? Dysponujesz w nim wolnym kablem zasilającym i sygnałowym SATA?

Dawno go nie otwierałem pamiętam że jest tam małe łączenie zasilające dysk i większe takie szersze białe. Czy to jest SATA ? nie pamiętam.

Kablem Enth. nie krosowanym teraz zrobię próbę z wykorzystaniem laptopa siostry.

Ojej. Jednorazowe przegrywanie danych i takie fikołki chcesz wyczyniać? Pożycz od znajomych pojemnego pendrajwa. Ewentualnie wystarczy się przemóc i skorzystać z posiadanego mniej pojemnego pendrajwa. Toż to jednorazowa robota. Po co przekładać dyski, krosować kable i co tam jeszcze nie wymyślicie. Więcej niż 6 GB migrowałem pomiędzy komputerami empetrójką 256 MB, bo nic ciekawszego pod ręką nie było. I do głowy mi nie przyszło, żeby coś kupować na tą okazję specjalnego. Nie trzeba przecież tych danych łopatą przerzucać. Komputer sam kopiuje.

Można skorzystać z programów kompresujących (winRAR) i utworzyć archiwa bez kompresji , o rozmiarze nieco mniejszym niż pendrajw. Chodzi tylko o to, żeby się popaczkowało, gdyby trafił się plik o rozmiarze większym niż pojemność pendrajwa. Potem paczuszki przekopiować i po robocie.

Wiem ale u mnie na kompie jest lekki burdel to raz a dwa chce na bieżąco wszystko zgrywać i mieć otwarte połączenie z komputerami może kiedyś się przydać.

Jak konfigurować łączenie komputera XP z Win7 ?

Na XP już skonfigurowałem ręcznie nadawając adres IP i Maskę sieci.

Ale nie wiem gdzie to znaleźć w panelu i w sieci w win7 ?

Program TeamViewer, skuteczny by był ?

Dodane 01.11.2011 (Wt) 12:53

Dobra odpada łączeniem kablem.

Inaczej… Mam Liveboxa 2.0 ten nowy. Jak za jego pomocą utworzyć sieć domową dzięki której te dane przegram.

Dodam że komputer do Liveboxa będzie połączony kablem Etnh, a laptop przez WiFi