Przegrywanie linux i instalacja

Witam

1.kumpel ma linuxa (darmowa wersja) i chcialem zeby mi przegrał, wystarczy ze normalnie przegra plyte czy trzeba jakies opcje ustawiac zeby plyta przegrala sie tak jak nalezy (zeby byl rozruch z plyty podczas startu kompa)

  1. Xp’ka mam na dysku C jak zainstaluje linuxa na D to :

a) czy strace dane znajdujace sie na dysku D?

b) czy podczas startu kompa bede mogl wybierac system ktory ma sie uruchomic? (a jak bedzie trzeba cos zrobic to co i jak)

Przegrywasz normalnie

nie jestem pewny ale raczej tak (poczekaj na innych)

jaki system? jesli mandriva, ubuntu lub inne popularne distra to powinines miec wybór przy instalacji czy chesz aby była lista systemów :slight_smile:

aha thx :slight_smile:

Złączono Posta : 04.10.2005 (Wto) 15:21

ale czekam oczywiscie na wypowiedzi innych

jak ściągasz plik iso to musisz go wypalić jako obraz

witam:) aby zainstalowac linuxa jedna partycja dysku powinna byc w systemie plikow ext2 i dodatkowo partycja swap (teoretycznie jej wielkosc uzalezniona jest od ilosci posiadanego ramu, dobierajac jej rozmiar mnozymy ilosc ramu przez 2), a co do danych z Twoje drugiej partycji (dysk

D) mozesz je zachowac poprzez utworzenie kolejnej partycji na dysku lub stracic konwertujac dysk D do ext2; jesli chodzi o wybor systemu przy starcie komputera to tak, mozna wybierac jaki system ma sie uruchomic:)

Co wyście się tak uparli na to ext2? Już któryś raz z kolei czytam taką poradę. Przecież to jest stary system plików. O wiele wydajniejsze są systemy plików z księgowaniem (na. ext3 lub reiserfs).

Co do wielkości swapa, to przelicznik 2x RAM też już jest trochę starawy. Stosował osię go w czasach, kiedy tego ramu było mało. 256 MB swap w zupełności powinno wystarczyć, jak ktoś się uprze, to może dać więcej, ale po co?