Przegrywanie z dvd na cd

mam pytanie…nie mam napędu dvd ani żadnej kasy na jego kupienie…zna ktoś może jakiś program dzięki którego będe mógł przegrać gre z płytki dvd na cd-rom

z góry dziękuje i pozdrawiam

przegrać się da po podzieleniu na części np winrarem,a póżniej

połączeniu w całość ponownie - jeżeli o to chodzi,to się da w ten

sposób tym i i temu podobnymi programami

To czym ją odczytasz ?

A licencja pozwala na takie manewry ?

Bez napędu DVD nie jest możliwe odczytanie płyty DVD, proponuję pójść do kogoś kto ma DVD i podzielić płytę na kilka mniejszych części np Win Rarem lub 7 zip i nagrać na kilka CD przy czym 1DVD = 6CD.

A co do licencji to nie należy się nią przejmować, należy się kierować się przepisami prawa autorskiego z 1994r w którym w sposób jednoznaczny zostały takie kwestie rozwiązane, dozwolone jest nieodpłatne wykonanie kopi legalnie zakupionej płyty lub innego nośnika i nawet nie musisz się pytać właściciela praw autorskich o zgodę, możesz tą grę pożyczać wszystkim co są z Tobą w rodzinie lub są z tobą w związku towarzyskim (ustawa tego nie precyzuje), jeszcze jedno nie możesz w tym samym czasie korzystać z oryginału i kopii. I pamiętaj co nie jest prawem zabronione jest dozwolone.

Jeśli ci chodzi o np. grę to jak ci ktoś zrobi z niej obraz i podzieli WinRarem na pliki poniżej 700MB i nagra je na płytki. A ty będziesz mógł ten obraz odpalić sobie za pomocą np. Daemon tools. Chociaż lepiej by było żeby wpadł do ciebie po prostu z dyskiem i przegrał ;]

Co się tyczy filmów dvd to zawsze możesz po prostu zlecić żeby ci ktoś przekonwertował na AVI np. A jeśli to jest zbieranina plików filmików czy tapet to spokojnie można je wypalać na kilka cdków np. kategoriami czy folderami.