Przegrywanie z kamery cyfrowej na kompa

potrzebuje pomocy jak przegrać film z kamery cyfrowej na komputer i dalej na [płytkę] dotychczas robiłem to w programie nero ale obraz był idealny tylko na tasmie w kamerze i w TV a po przegraniu w nero na płytkę robił się nie do oglądania na monitorze czy poprzez kabel na telewizorze był bardzo nieostry potrafię dokładac dzwięk robić jakies tam bajery ale niestety nie mam wiedzy jak sobie poradzić z tym problemem czy mogę liczyć na pomoc a jeszcze jedno podłaczam przez kabel firel czy jakos tak

Fire Wire.

Musisz zgrywać jako AVI DV. No chyba że masz mało miejsca na HDD to MPEG 2 ale musisz liczyc sie z pogorszeniem jakości. Potem obróbka - mówisz że umiesz. No i na DVD. Na płytke 4,7 wchodzi góra 2 godziny w przyzwoitej jakości. Mozesz też kiedy masz juz gotowy obrobiony plik DV (ewentualnie MPEG2) zdobic DIVXa np w Auto Gordian Knot. Myślę jednak że twoim problemem jest przeplot którego zasadniczo usuwać nie trzeba chyba że materiał będzie ogladany tylko na PC ale z tym przewaznie radzi sobie samo oprogramowanie.

Polecam stronę:

http://www.filmowiec.pl/

i tamtejsze forum.