Przegrzania procesora

Ostatnio czasem nie chciał mi się włączać po wyłączeniu komputer. Zainstalowałem program Sensors View. Program ten ciągle pokazuje, że przegrzanie procesora jest ponad normą. Chciałem się spytać, czy wywala mi sensowne alarmy.

Procesor: Intel Celeron D 3,06 Ghz.

d7dbedb00902c2adm.jpg

O kurde!

U mnie C2Q po OC do 3,6GHz nie przekracza 50 stopni.

Wyczyść komputer:

http://vista.pl/porady/250_czyszczenie_ … ania_.html

Pytałem się konkretnie o Intel Celeron, a komputer nowy nie jest, przez około 2 lata jest silnie używany, myślę że to sprawa wentylatora. I chciałem się zapytać, jaka jest norma tej temperatury. Czy powinien mieć 50 stopni, czy może jest dobrze?

PS: Na tym procesorze kiełbaskii moge piec :stuck_out_tongue: ma to też dobre strony :smiley:

  1. Wyczyść kompa a przy okazji to sprawdź czy naprawdę jest tak gorący

  2. Nałóż nową pastę termo przewodzącą

  3. czy go podkręcałeś ?

  4. Daj jakieś chłodzenie w budzie przód 120 wciągający tył 80 wyciągający i będzie git :smiley:

PS: Celeron według specyfikacji powinien mieć max 67,7*C

Na obrazku jest napisane, że wiatrak od procka się nie kręci ): sprawdź to gołym okiem!

Już dobrze, wszystkie wentylatory działały, tylko, że pod wentylatorem było tyle kurzu, że nie chłodiło się. Po za tym miałem zły program, ale teraz już dobrze pokazuje po przeczyszczeniu.

Procesor ma 46 stopni

Płyta główna - 37stopni

AUX(chyba środek kompa) - 26 stopni

Procesor Graficzny - 75 stopni(ale w tej karcie graficznej CHYBA to norma, ma chłodzenie pasywne)

Dysk Twardy - 49stopni

Obroty:

Procesor(stałe) - 3750 RPM

Obudowa(2 wentylatory traktowane jek 1) - 2280 RPM

WARTOŚCI Z PROGRAMU EVEREST HOME EDITION

No to już dużo lepiej. Co do procka graficznego -to jest temperatura pod obciążeniem (np. gra) czy w spoczynku? I ciekawe co o tej temperaturze napisał producent karty w instrukcji/specyfikacji.

Program Sensors View nadal pokazuje, że wiatrak procesora stoi?

Temperaturę procesora sprawdzaj programem Core Temp, a nie jakimś Sensor View.

“Dysk Twardy - 49stopni” - tutaj nie jest zbyt dobrze. HDTune też taką temperaturę podaje?