Przegrzany laptop

(Atmeras) #1

Witam pojawił się jak dla mnie nowy problem, ponieważ wczoraj zainstalowałem grę i podczas gry na najniższych detalach komputer samoczynnie się wyłączał.

Zasilanie od karty graficznej (geforce 9600gt M) było odcinane, temperaturę podczas gry najwyższa jaką zobaczyłem to 105 stopni. Gdy laptop pracuje bez obciążenia temperatura GPU wynosi 60-70 stopni. Ustawiłem laptopa w odpowiedni sposób tak aby pod spodem było dużo przestrzeni chłodzącej... i zadziałało koniec wyłączeń karty.

Niestety nie cieszy mnie to rozwiązanie, czytałem że dobrym sposobem jest wetknąć wykałaczkę w wentylator z boku laptopa i katować go odkurzaczem.

Teraz pytanie, na jaką głębokość tę wykałaczkę się wsadza tak żeby czasem niczego nie uszkodzić. Znajomy powiedział że jeżeli nie chce się bawić w wykałaczkę to żeby zrobić na włączonym kompie tylko teraz jest kwesta czy odkurzacz nie spowoduje wyhamowywania wentylatora...

Ktoś coś doradzi? Bo najbliższy serwis(gwarancyjny) mam 150km od siebie, a laptop potrzebny codziennie do pracy.

(Karpinskilub) #2

Te wykałaczki wetknij je sobie ... . A tak na serio kup sobie podkładkę chłodzącą , jeśli masz brudny komp to przedmuchaj sprężonym powietrzem wentylator . Sam mam hp dv7 3030ew i na początku przerażała mnie temperatura znalazłem sposób na to dbałość o czystość + podkładka zalman w trakcie gry chodzi na max .

(892ugbwl8ik9zlxm97wz) #3

Jeśli jest na gwarancji to raczej oddaj go do serwisu i tam zrobią.