Przegrzawający się laptop - jak wyłączyć krytyczne wyłączenie się systemu?

(Homeworld) #1

Witam :wink:

Od pewnego czasu mam problem z przegrzewającym się laptopem. Czyszczenie sprężonym powietrzem i podkładka chłodząca jak widać nie dają sobie rady z obecnymi upałami. Niemniej na Speed Fan'ie maksymalną temperaturę jaką ujrzałem to 80 C, normalnie oscyluje w granicach 50-60C. Nie jest to przesadnie wysoka temperatura stąd moje pytanie: jak (i czy w ogóle to możliwe) wyłączyć bezpieczne wyłączanie się komputera, lub przynajmniej jak zwiększyć tą temperaturę krytyczną? Szukałem trochę po sieci, ale bezowocnie.

Z góry dzięki za pomoc :wink:

(S3BA_) #2

Zabezpieczenie jest w procesorze i nie da się go wyłączyć.

(bart86) #3

przekroczenie temepratury krytycznej oznacza spalenie sprzętu jeszcze raz napisz czego szukasz ??  ?? ??

speed fan to stary nierozwijany program któremu nie mozna ufać sprawdzaj temepratury programem HWmonitor i daj zniego screen i podaj co masz za sprzęt

laptopy nie sa do grania mają chłodzenie zrobione na minimum przy upałach latem nie dziwie się że nie daje rady

(Homeworld) #4

Nie sądzę, że 80C może spalić komputer, miewałem wcześniej temperatury przekraczające magiczną setkę i nigdy nic złego się nie działo. Oczywiście rozumiem zagrożenie jakie mogło by się z tym wiązać, ale jeżeli takiej opcji nie ma to nie bardzo jest o czym gadać. A czy laptopy nie są do grania? Kłócił bym się. Ja swojego kupiłem prawie 3 lata temu ze specyfikacją: 4gb ramu, geforce gt330 1gb, i5 2x2,53, Samsung rf510. Na tamte czasy to było całkiem nieźle :wink:

temperatu_esrxaah.JPG

w sumie pokazuje prawie dokładnie takie same temp. jak na Speed Fanie. Dodam jeszcze, że w spoczynku temeperatura spada do 40. Po włączeniu Firefoxa czasami dochodzi do 60. Włącze sobie gierkę sprzed paru lat to zaczyna wariować :wink: