Przegrzewający się Acer Aspire 7520

Witam jak w temacie a ogólnie to karta graficzna osiąga 104 stopnie i nawet się tną the sims historie z bezludnej wyspy

Pomóżcie

Należy przeczyścić układ chłodzenia i ewentualnie zmienić pastę termoprzewodzącą.

Hej,

Przy takiej temperaturze to zupełnie normalne. Karty GeForce’a - bo w taką wyposażony jest laptop - zmniejszają swoje taktowania, gdy temperatura jest zbyt wysoka. Dzięki temu ich temperatura powinna się obniżać, a to zapobiega uszkodzeniu procesora graficznego.

:arrow: Czy słuchać pracujący wentylator?

:arrow: Czy przy wylocie wentylacyjnym czuć wypływające, gorące powietrze?

Pozdrawiam,

Dimatheus

zmieniałem i nic

:frowning:

Dodane 25.04.2013 (Cz) 13:28

tak wentylator chodzi bo myślałem ze 104 stopnie to zawyskoa temperatura to jaka temperatura maksymalna jest dla mojego 7000m?

Dodane 25.04.2013 (Cz) 14:07

i jeszcze jedno pytanie co zrobić aby zwiększyła się wydajność w grach?

Hej,

Skoro tak, to może niedokładnie pokryłeś układ pastą bądź też dałeś jej za mało. Generalnie w większości laptopów układy chłodzenia są wspólne dla procesora, jak i karty graficznej. Trzeba więc być bardzo uważnym, by zaaplikować taką ilość pasty, by szczelnie wypełniła lukę między procesorem a radiatorem.

:arrow: Czy karta zaczęła się przegrzewać po zabiegu zmiany pasty? Czy na początku temperatury znacznie się zmniejszyły?

:arrow: Kiedy chłodzenie laptopa było czyszczone?

Ogólnie im mniej, tym lepiej. Temperatura 105 stopni to temperatura graniczna, na której karta obniża taktowania, by nie ulec uszkodzeniu. By karta działała optymalnie, należy zapewnić jej temperaturę nie przekraczającą w stresie - czyli pełnym obciążeniu - około 70 stopni. Moja karta graficzna - Ge Force 9300M GS - przy pracy na pulpicie osiąga jakieś 57 stopni; w stresie maksymalnie 65.

Przede wszystkim trzeba obniżyć temperatury.

Pozdrawiam,

Dimatheus