Przegrzewający się Core 2 Duo w laptopie?

(Michal) #1

Czy to jest normalne że procesor Core 2 Duo t8100 (rdzeń Penryn) przy odtwarzaniu filmów w hd czy graniu nagrzewa się nawet do 90 C (sprawdzane na Viście i Linuksie)?

(Adalbert) #2

Jeżeli faktycznie tak jest (czujniki nie przekłamują) to nie jest to normalne. Jeżeli dawno nie sprzątałeś wewnątrz laptopa, to polecam odkręcić spód i przeczyścić co się da jakimś odkurzaczem czy pędzelkiem i tak samo wylot powietrza.

(Michal) #3

Nie trace w ten sposób gwarancji?

(BiałyPL) #4

A masz na nim plombę czy coś w tym stylu?

(Kofels) #5

To co że nie będzie plomby. Nie które firmy aby się upewnić że nikt nie buszował w sprzęcie przyklejają śrubki, więc jak odkręcasz to tak pstryka, ale dalej idzie. Więc jeśli im nie pstryknie to wiedzą że było otwierane. Ale to idzie łatwo obejść - klej. :slight_smile:

(Hashimoto) #6

Oddaj do serwisu do czyszczenia. Zapłacisz pare złotych i będzie czysty. Nie używaj sprężonego powietrza w przypadku laptopa.

Choć dziwne, że tak szybko łapie temp. Ja mam poprzednią serię (T7500) i po roku nie widze wzrostu temperatury (raz tylko usuwałem kurz z wiatraka). Może wylot jest zatkany (ale żeby aż 90 stopni - to jest prawie maksymalna temperatura jaka może przyjąć ten procek).

(Michal) #7

Ale wie ktoś jak to jest z gwarancją z laptopami HP?

(Technik Elektro) #8

hp-ki lubią się grzać czasem, jakie jest zużycie procesora w trakcie tych momentów w których zaczyna się grzać ?

(Adalbert) #9

Jedno co pewne, to możesz wyłączyć laptopa, odłączyć zasilanie oraz baterię i spróbować odkurzaczem wyciągnąć z wylotu i wlotów powietrza wszelki kurz.

Najlepiej zadzwoń do sprzedawcy jak to jest z gwarancją, albo po prostu w karcie gwarancyjnej przeczytaj. Ale jak nie masz plomb to bym od razu rozbierał laptopa.

(Technik Elektro) #10

jeśli dojdzie do niemyślnego uszkodzenia sprzętu i będą ślady rozbierania laptopa, to gwarancja zostanie utracona, jeśli już przeczyścić to sprężonym powietrzem, ale tak jak pisałem wcześniej hpki się grzeją troszkę.

(Adalbert) #11

No jeżeli ktoś boi się, że spadnie mu śrubokręt, albo woda się wyleje gdy będzie miał otworzony laptop to faktycznie, nie ma co się brać za czyszczenie.

A odkurzacz nada się tak samo dobrze (a może i lepiej, bo kurz wyciągnie, a nie wtłoczy głębiej) jak sprężone powietrze.

Może i HP się grzeje, ale 90*C na procesorze przy filmach HD?

(Michal) #12

Dzwoniłem do sklepu, mówi że powinien grzać się do max 70 C, oddaje go na odkurzenie, naprawią go w 1 dzień.

(Adalbert) #13

Na gwarancji to zrobią?

(Michal) #14

tak