Przegrzewający się Core 2 Duo w laptopie?

Czy to jest normalne że procesor Core 2 Duo t8100 (rdzeń Penryn) przy odtwarzaniu filmów w hd czy graniu nagrzewa się nawet do 90 C (sprawdzane na Viście i Linuksie)?

Jeżeli faktycznie tak jest (czujniki nie przekłamują) to nie jest to normalne. Jeżeli dawno nie sprzątałeś wewnątrz laptopa, to polecam odkręcić spód i przeczyścić co się da jakimś odkurzaczem czy pędzelkiem i tak samo wylot powietrza.

Nie trace w ten sposób gwarancji?

A masz na nim plombę czy coś w tym stylu?

To co że nie będzie plomby. Nie które firmy aby się upewnić że nikt nie buszował w sprzęcie przyklejają śrubki, więc jak odkręcasz to tak pstryka, ale dalej idzie. Więc jeśli im nie pstryknie to wiedzą że było otwierane. Ale to idzie łatwo obejść - klej. :slight_smile:

Oddaj do serwisu do czyszczenia. Zapłacisz pare złotych i będzie czysty. Nie używaj sprężonego powietrza w przypadku laptopa.

Choć dziwne, że tak szybko łapie temp. Ja mam poprzednią serię (T7500) i po roku nie widze wzrostu temperatury (raz tylko usuwałem kurz z wiatraka). Może wylot jest zatkany (ale żeby aż 90 stopni - to jest prawie maksymalna temperatura jaka może przyjąć ten procek).

Ale wie ktoś jak to jest z gwarancją z laptopami HP?

hp-ki lubią się grzać czasem, jakie jest zużycie procesora w trakcie tych momentów w których zaczyna się grzać ?

Jedno co pewne, to możesz wyłączyć laptopa, odłączyć zasilanie oraz baterię i spróbować odkurzaczem wyciągnąć z wylotu i wlotów powietrza wszelki kurz.

Najlepiej zadzwoń do sprzedawcy jak to jest z gwarancją, albo po prostu w karcie gwarancyjnej przeczytaj. Ale jak nie masz plomb to bym od razu rozbierał laptopa.

jeśli dojdzie do niemyślnego uszkodzenia sprzętu i będą ślady rozbierania laptopa, to gwarancja zostanie utracona, jeśli już przeczyścić to sprężonym powietrzem, ale tak jak pisałem wcześniej hpki się grzeją troszkę.

No jeżeli ktoś boi się, że spadnie mu śrubokręt, albo woda się wyleje gdy będzie miał otworzony laptop to faktycznie, nie ma co się brać za czyszczenie.

A odkurzacz nada się tak samo dobrze (a może i lepiej, bo kurz wyciągnie, a nie wtłoczy głębiej) jak sprężone powietrze.

Może i HP się grzeje, ale 90*C na procesorze przy filmach HD?

Dzwoniłem do sklepu, mówi że powinien grzać się do max 70 C, oddaje go na odkurzenie, naprawią go w 1 dzień.

Na gwarancji to zrobią?

tak