Przegrzewający się procesor (AMD Athlon 64 x2 4000+)

Ostatnio jest bardzo wrażliwy na akcje wymagające mocy obliczeniowej, wtedy z przeciętnej temperatury (60 stopni) skacze do 80-90). Swego czasu grałem w War Thunder i po kilku miesiącach miałem incydenty, gdzie procesor nie wytrzymywał, aż w końcu musiałem sobie odpuścić. Myślałem, że po prostu jest to gra zbyt nowa jak na mój sędziwy komputer. Jednak ostatnio zdarzyło mi się zagrać w System Shock (1999 rok) i o dziwo to też okazało się zbyt dużo. Dzisiaj już zdążył mi się przegrzać podczas oglądania 15 minutowego filmiku, także zaczyna się robić mało sympatycznie. Wygląda to tak; jeśli nic nie robię - mam 60, gdy wykonam jakąś akcję np. kliknę na stronkę - skoczy do 70, włączę filmik - 80. Im dłużej pozostanę w danej akcji, tym przegrzewanie trwa dalej. W internecie trafiłem na taki post:

 

"Acha! Przegrzewający procesor widmo! 

Miałem identyczny problem. W stanie spoczynku CPU miał temperaturę “pokojową” a po odpaleniu czegokolwiek, co wymagało mocy obliczeniowej (czyt: wzrostu temperatury procesora) system wył, że procesor ma 60-70-90 stopni i powinien już dawno być kupką popiołu. Wymieniłem pastę, wymieniłem wentylator, modły odprawiałem nad tym procesorem (AMD Athlon 64 x2 3800+) 

 

Bardzo podobnie jest u mnie, również wymieniałem pastę, itd. Dodam jeszcze to, że odkąd pamiętam, procek nie wytrzymywał jakichś wyzwań obliczeniowych typu gra z komputerem w szachy (zawsze padał mi, gdy dochodziło do skomplikowanych sytuacji), ale mimo to nie wyłączał się podczas grania w stare gry, czy też zwykłej pracy w systemie. 

A może czujnik uszkodzony?

 

Za dużo pasty lub źle założone chłodzenie.

 

Uszkodzony CPU.

 

Co mówi palec na coolerze przy tych temperaturach, letni,parzy, czy gorący?

 

Program Core Temp i wrzuć tu screen z tego programu.

Jak się przegrzewa to jest gorący. Pasta raczej w porządku, jak i chłodzenie, bo robił to serwisant. Co z tym czujnikiem? 

http://postimg.org/image/m5j07xy9r/

 

 

No to są dwie opcje:

 

1 Trzeba zdjąć cooler i ponownie nałożyć pastę i dokładnie cooler założyć

2 Uszkodzony CPU

Chyba raczej to drugie, skoro smarowane było przez serwisanta, jak i on też zakładał cooller. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale zasilacz też jest całkiem gorący po tym jak pada procek, ale to jest chyba konsekwencja przegrzewania się w środku procesora?

Może zasilacz też uszkodzony lub marnej jakości?

Właśnie zasilacz jest prawie nowy i całkiem niezły (Korsarza) - specjalnie kupiłem coś lepszego, bo początkowo myślałem, że to wina zasilacza. Wcześniej miałem jakiś najzwyklejszy z tzw czarnej listy, no i się skopcił w końcu. Chyba, że mój komputer jakoś gwałci zasilacze x-D Czyli według Ciebie gdyby się procek przegrzewał, to zasilacz powinien być zimny? U mnie zawsze gdy procek wysiada, to zasilacz również jest mocno ciepły, ale zawsze mi się wydawało, że to pochodna ciepła ze środka.

No to zostaje co napisałem.

Rozejrzę się za nowym prockiem. Znasz coś dobrego i nie drogiego zarazem?

Nie wiadomo czy to się zasilacz grzeje? czy jest nagrzewany ciepłym powietrzem.

 

Allegro i kup moim zdaniem najmocniejszy do Twojej płyty.

Jakby co to jak sprawdzić temperaturę w zasilaczu?

 

Termometr elektroniczny i pomiar bezpośrednio na nim.

Według mnie powinieneś jeszcze raz nałożyć pastę serwisant też jest człowiekiem i mógł go po prostu źle założyć.