Przegrzewający się Sapphire HD4730

Zześć :wink:

Dziś rano mój wujek odebrał ze sklepu nowiutki komputer i od od razu problem… Podczas grania w COD4, czy chociażby COD2 komputer się wyłącza lub wywala do Windows’a… Sprawdziłem temp. w evereście i się okazało że temp. grafiki jest jak dla mnie trochę za duża:

dispIO - 58*C

memIO - 66*C

shader - 58*C

Taki są temp zaraz po włączeniu komputera…

Zainstalowałem również najnowsze sterowniki ze strony ATI, kabel z dodatkowym zasilaniem jest podpięty.

Zasilacz - Logic 500W

płyta główna - GIGABYTE GA-MA770-UD3

Procesor - Athlon II x2 250

Win Xp Home

w idle to moze byc, jesli karta steruje wentylatorem… pokaz w stresie - odpal rivatuner serwer i wrzuc na OSD temperatury - bedziesz mogl je monitorowc w czasie gry 8)

ale to nie temperatury sa przyczyna niestabilnosci komputera, to tani zasilacz no-name…

Karta może sięgać nawet 90-95 stopni w stresie maksymalnym bo to dla radków norma oczywiście jeśli masz chłodzenie standardowe

Zmień zasilacz ten się nie nadaje, to raczej jego wina

Zasilacz jak najbardziej wyrabia mocą co innego z napięciami :stuck_out_tongue:

Ale karta przegrzewa się nie z tego powodu 8)

Zmień pastę termo przewodzącą przeczyść układ chłodzenia ewentualnie kup nowy 8)

Dzięki wszystkim za pomoc, ale zadzwoniłem do sklepu i podpowiedzieli żeby sprawdzić RAM’y programem MemTest86+. Okazało się że pamięci były uszkodzone. Program wykrył 18 błędów :slight_smile: Jutro wujek jedzie do sklepu żeby na miejscu wymienili pamięć :slight_smile:

Polecam od razu zmienić zasilacz : )

A ja myślę że nagłe resety to może być faktycznie wina ramu bo one też to powodują, chociaż zazwyczaj powinien się pojawić BS z typowym kodem błędu dla pamięci ram

a jakie napiecie dales na ram i jaki?

i jakie bylo faktycznie… : :roll:

Ale zasilacz i tak powinieneś wymienić na coś markowego.

Napięcia ramów nie ruszałem, było standardowe. Zresztą to Kingstony więc wszystko możliwe że były uszkodzone…

A co z zasilaczem ?

Nic… Teraz gdy pamięci zostały wymienione wszystko hula :smiley: Nie mój sprzęt więc w resztę nie ingeruje, nie obchodzi mnie to nawet… :slight_smile: