Przegrzewanie komputera

Witam. Mój problem polega na tym, że komputer się strasznie przegrzewa, co prawda znajduje się w miejscu pod biurkiem gdzie ma prawo się przegrzać, ale czy aż tak? Sama obudowa jest ciepła nie mówiąc już o podzespołach (jak sprawdzić w biosie ich temperaturę). Moim zdaniem przyczyna może być słabej jakości zasilacz TRACER 400W. Na obudowie mam termometr ale nie wiem czego temperaturę on pokazuje zawsze pokazywało 38 czyli taka jaką powinien pokazywać według wlepki na obudowie. Teraz jest to w granicach 42-45 i w pokoju przez to mam cieplutko przy wyłączonym grzejniku:P Problem pojawia się gdy chcę pograć dłużej w jakaś grę np. Wiedźmin, Fallout 3. Temperatura wtedy sięga 47-50! i komp się wiesza. PORADŹCIE COŚ. Na początek prosił bym o podpowiedź jak sprawdzić temperatur w biosie. Ja stawiam na zasilacz, ponieważ mogło coś się w nim stać po tym jak piorun uderzył, bowiem chyba stracił na mocy bo nawet nie umie zasilić CD-ROM-u (sprawnego CD-ROM-u!)

W BIOS-ie wejdź w dział “PC Health Status”.

Temperatury możesz również sprawdzić programem Everest Ultimate Edition.

(Otwórz pogram -> Komputer -> Czujnik)

Podaj konfigurację sprzętową komputera (płyt główna, karta graficzna, procesor).

Ściągnij lewą ściankę obudowy i wyczyść podzespoły z kurzu.

Szczególnie przyłóż się do łopatek wentylatorów. Prawdopodobnie znajduje się na nich tłusty bród (chyba, że komputer jest nowy).

To wcale nie taka zła temperatura. Jeżeli to temperatura procesora, bądź karty graficznej, to nie masz się czym martwić.

powinieneś mieć w biosie zakładkę health tam są temperatury ewentualnie muisz wcześniej zrobić upgrade biosu albo zainstaluj sobie program cpufan jest za free i czyta wszystkie czujniki z płyty (oczywiście jeśli płyta je posiada :smiley: ) sprawdź czy radiatory na chipsecie procku i karcie graficznej nie są zaklejne brudem jak tak to czyszczenie i przyda się też raz na jakiś czas przedmuchać zasilacz sprężonym powietrzem jeślkilka lat nie zmieniałeś pasty termoprzewodzącej pod procesorem zrób to bo przegrzana pasta podnoi temperaturę nawet o kilkanascie stopni a w najgorszym przypadku pada ci zasilacz i wydasz wtedy parę stówek :stuck_out_tongue:

Teperatury jakie podaje program

61 -pamięć procesora graficznego (ge force 8800 gts)

59 - otoczneie procesora graficznego

procesor rdzen 1 - 58 rdzen 3 57

płyta głowna 55

GPU DIODE 68 stopni

procesor INTEL CORE 2 QUAD Q6600

Pomyśl nad zamontowaniem dodatkowych wentylatorów we wnętrzu obudowy.

Jeden - z przodu, na dole obudowy (nawiew powietrza z zewnątrz do wewnątrz obudowy).

Drugi - z tyłu, na górze obudowy (wywiew ciepłego powietrza z obudowy na zewnątrz).

To znacznie polepszy “ciąg” powietrza w obudowie i obniży temperaturę podzespołów.

a jak mam wyczyścić radiatory na karcie graficznej jak ta karta ma takie grube zabudowane chłodzenie? W dalszym ciągu mysle ze to wina zasilacza.

Nie gadaj głupot.Dobry zasilacz(w miarę) nie musi kosztować 2 czy 3 stów.

Warto postawić np. na ModeComa MC czy Chiefteca.

Na Twoim miejscu wymieniłbym od razu zasilacz i dopiero wtedy martwił się temperaturami.

trochę za wysoko ale nie ma tragedii zobacz radiatory i kulerki czy nie są brudne !!

dobre zasilacze cenowo zaczynaja się od 3 stówek i nie gadam głupot sprawdź zobie ceny a mc nie jest dobry zasilaczem [-X

Lektura:

http://www.oc-forum.org/Zasilacze-najle … 13020.html

http://forum.idg.pl/zasilacze_i_obudowy … 72902.html

looookash za dużo latasz po forach za mało praktyki jak gawędziarz erotoman akurat handluję tym sprzętem i chyba wszystko co jest na rynku polskim dostepne przechodziło mi przez ręce a mc mają baaaardzo przeciętny współczynnik mocy i nie najwyższych lotów chłodzenie jak ktoś używał to wie jak nie i wali cwaniaka bo przeczytał coś na kilku forach to potem wmawia ludziom bzdety chiefteki są spoko większość przynajmniej ale mc to porażka :stuck_out_tongue:

Coś mi ten twój sprzęt jakimś supermarketem zajeżdża :stuck_out_tongue: Zamontuj dodatkowe wiatraczki, oczyść radiatory, zmień pastę na procku, poukładaj kable.

Jak to zrobisz to podaj nam temp w spoczynku i w stresie z Everest Ultimate.

Supermarketem nie smierdzi bo z niego nie jest, sprzed dobry prócz zasilacza i obudowy

No mój błąd :stuck_out_tongue: Kup jakąś dobrze wentylowaną obudowę np. ja mam Vento A8 (5 miejsc na wiatraczki, bdb cyrkulacja powietrza) dałem za nią 125 zł. Możesz też CM 331 on ma filtr pow. taki bajer dla klienteli :smiley: