Przegrzewanie procesora lub grafiki

(Krzysiek2501) #1

Witam mam taki problem, że komputer mi się wyłącza gdy gram w średnio wymagające gry. Temperatura na procku dochodzi nawet do 80 stopni a na grafice jakieś 55 może 60. Mój procek to AMD Athlon 64 X2 Dual 6000, a grafika NVIDIA Ge-force 9600 GT. Czy dało by się coś zrobić aby obniżyć tą temperaturę żeby komputer mi się samoczynnie nie wyłączał?

(Sylwek2468) #2

Duża temperatura jak na procesor, wyczyść radiator na procku lub zmień też pastę na nową. Grafika ma małą temperaturę.

Dodam że czasami może źle wskazywać temperaturę ale to się dzieje rzadko.

(kijek) #3

Temperatura procesora jest za wysoka, grafiki jest dobra. Jeżeli nic z tym szybko nie zrobisz, procesor się spali, ponieważ ten model maksymalnie powinien osiągać 60ºC. Najpierw sprawdź, czy chłodzenie dobrze przylega do procesora i wymień pastę termoprzewodzącą na Arctic Silver 5 lub inną dobrą. Jeżeli po tym zabiegu temperatura pod obciążeniem nie spadnie do 45ºC, wymień chłodzenie na np. SilentiumPC Spartan.

PS. Przed tym wszystkim, co opisałem ja, zastosuj się do porady użytkownika sylwekmister. Tylko pamiętaj, jeśli nie posiadasz pasty termoprzewodzącej, nie zdejmuj chłodzenia z procesora.

(Krzysiek2501) #4

Wielkie dzięki za porady myślę, że wymiana pasty nie będzie potrzebna po prostu źle oczyściłem sprzęt za słabo. Po oczyszczeniu radiatora temperatura spadła nawet do 47 i waha się teraz od 47 do 57 na procku na grafie spadło do 45 :slight_smile: Mam takie pytanie jeszcze czy sprężone powietrze w puszce (sprayu) dostane w każdym sklepie komputerowym może wiecie ?

(Krzysiek2501) #5

Dzięki za pomoc