Przegrzewanie + Security Tool +dummy windowless + inne


(Sylwusia92 Ksc) #1

Cześć, mam pewien problem z komputerem - otóż często miewam problemy z jego zawieszeniem oraz z mnóstwem wirusów. Korzystałam z avg 8 i Iobit security 360 v1.50, ostatnio zostałam przy tym ostatnim i zaintalowałam avasta. W czasie braku tego nowego zaintalował mi się 'produkt' Security Tool (podobno wirus) i nie jestem pewna czy całkowicie się usunął - usunęłam wpis i probowałam coś z IS 360. A i jeszcze mam masę uruchomionych procesów - może nie wszystkie są potrzebne? Komputer włączony (min. 10 godzin) strasznie się przegrzewa - mimo wyczyszczeniu jego wnętrza i danych wykorzystaniu procesu 2%, wolnym ramie 1308/1791 MB,wolnym pliku wymiany 3064/3965 MB i wolnej pamięci wirtualnej 2009/2074 (dane smart ram). Można zmiejszych zużycie tych 3 ostatnich (wydają mi się zbyt duże). Dziękuję za pomoc.

Log z hijackthis

http://www.wklejto.pl/75343


(jessica) #2

>http://forum.dobreprogramy.pl/otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html


(kosti1) #3

tego iobita to sie pozbądz bo jest bezurzyteczny,sciagnij malwarebytes antimalware,security toola i tak nie wykryjyje ale łatwo go znalesć,nie wien czy masz xp czy viste ale tego security toola musisz usunąc w trybie awaryjnym,plik sklada sie kilky cyfer np.32434.exe powinein byc w document and setings/nazwa użytkownika/appdata/local to na viste a na xp to nie kojarze teraz ale też jest w gdzieś tam,porostu go usun


(Sylwusia92 Ksc) #4

dzięki. nie wiedziałam o otl.

http://www.wklejto.pl/75348


(jessica) #5

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Script wklej to:

Kliknij w Wykonaj Script. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie.

Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij Skanuj.

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

jessi


(Sylwusia92 Ksc) #6

raport : http://wklejto.pl/75357

nowy log: http://www.wklejto.pl/75358

* zapomniałam napisać system opreracyjny xp proffesional

co do Security Tool usunełam go chyba a dokładniej 888kb plik i skrót (?)

-- Dodane 25.08.2010 (Śr) 21:02 --

pojawił się problem o którym już zdołałam zapomnieć co jakiś czas (przeglądarka Safari 5.0.1) przy przeglądaniu stron pojawia się error 'dummy windowless:safari exe' i pisze w nim coś o debugowaniu (naciśnij ok) w celu kontynuacji (anuluj) jednak nie zdążyłam się temu bliżej przyjrzeć i nie chcący wciskłam ok. Pamiętam tyle, że kiedyś po wciśnięciu anuluj safari się wcinał, a potem po wył. przeglądarki nie miałam internetu dopóki nie zrestartowałam komputera.


(jessica) #7

Nie musiałaś, bo to widać wyraźnie w logach.

Nie ma już nic do usuwania.

Z wyjątkiem:

W OTL kliknij na przycisk Sprzątanie - to go usunie razem z jego Kwarantanną.

jessi


(Sylwusia92 Ksc) #8

dziękuję za pomoc. jesli ktoś wiedziałby o pozostałych problemach - dziękuję za wszelką pomoc. udanej końcówki weekendu, jeszcze raz dzięki.