Przegrzewanie się Acer 5742Z

Serdecznie witam. Mam mały problem z moim laptopem Acer Aspire 5742Z. A mianowicie, gdy oglądam film online lub ostatecznie gram ( bd rzadko gram) to laptop mi się off’a po paru minutach z przegrzania … :frowning: Tutaj mam screena z parametrami gdy oglądam film : Bez%25C2%25A0tytu%25C5%2582u.jpg

Laptopa już czyściłem i dalej nic :frowning: Poradźcie coś ?

Parametry : Acer Aspire 5742z, Windows 7 HP 64bit, 3GB ramu współdzielonego, 320GB dysk, Intel Pentium P6100 , Intel HD graphic

Czy nakładałeś na nowo pastę termoprzewodzącą na procesor i grafikę (chyba, że posiada gąbkę)?

Nie pasty nie z tego powodu że nie chcę go rozkręcać na razie bo ma plombę gwarancyjną, A jest na gwarancji jeszcze

To w jaki sposób go czyściłeś? (pisałeś, że czyściłeś)

Rozwiązaniem Twojego problemu jest rozkręcenie laptopa i wyczyszczenie wiatraka, kurzu między wiatrakiem i radiatorem, usunięcie starych i nałożenie nowych past. Koniec. Kropka.

Przejściowym rozwiązaniem Twojego problemu może być nieobciążanie komputera (nie graj w gry itp.) albo zakup podkładki chłodzącej.

Nie zawsze rozkręcając laptop (umiejętnie!) tracisz gwarancję.

Albo wyślij laptopa do serwisu z powodu przegrzewania się.

czyściłem sprężonym powietrzem … w wszystkich szparach … tak gadali w sklepie …

Raczej mało skuteczne. Tak jak pisałem rozwiązaniem Twojego problemu jest rozkręcenie laptopa i wyczyszczenie wiatraka, kurzu między wiatrakiem i radiatorem, usunięcie starych i nałożenie nowych past. Koniec. Kropka. Patrz moją poprzednią wiadomość.