Przegrzewanie się acera serii 5500

Hej,

Wyniki imponujące. :slight_smile: Zastanawiam się, jak będzie z laptopem, którego właśnie robię. Podobnie jak wymienione, nie ma otworu wentylacyjnego. Co prawda właściciel nie będzie go zarzynał, więc mam nadzieję, że nie będzie konieczne wiercenie otworów… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

NiszczycieLaptopów ,

Witam

Szukam w sieci porady na temat "Acer Aspire5536G wysoka temperatura " trafiłem na Twoje zapytanie na forum.

Teraz moje pytanie - jak poradziłeś sobie z w/w problemem,czy wierciłeś otwory w miejscu gdzie jest wentylator?czy to coś pomogło?Jak (jakim programem)sprawdzałeś obroty wentylatora?

pozdrawiam Paweł

Dodane 28.08.2011 (N) 21:23

Sansavi , Witam

O jakim modelu Acera piszesz czy może o Aspire 5536G? Bo mam identyczny problem z temperaturą i też kratka pod wentylatorem jest zaślepiona

pozdrawiam Paweł

Hej,

NiszczycieLaptopów sam odpowiedział nieco wcześniej: Słuchajcie wywierciłem z 30 otworów w ty miejscu ktore wskazał dimatheus na skrinie i mam temperatury niższe o 10 stopni i procesor jest stabilny po 2 godzinach grania w batttlefield bc2.yupi

Niestety w przypadku Acer’ów - ogólnie też większości laptopów - sprawdzenie prędkości obrotowej wentylatora nie jest możliwe. Najczęściej z powodu dość okrojonego BIOS’u - to raz - a po drugie nie ma konieczności sprawdzania obrotów, gdyż prędkość wentylatora zależna jest od temperatury procesora.

No niestety - to laptop oparty o procesor AMD Turion - a procesory te niestety bardzo mocno się grzeją. Zresztą potwierdza to test na notebookchech - w okolicach procesora obudowa nagrzałą się do temperatury niemal 60 stopni. Polecam więc wywiercenie dodatkowych otworów wentylacyjnych, porządne czyszczenie radiatora i wentylatora, ewentualnie zmianę pasty termoprzewodzącej i zainwestowanie w porządną podstawkę chłodzącą z dużym przepływem powietrza.

Pozdrawiam,

Dimatheus