Przegrzewanie sie Gtx 280

Witam. Mam problem z karta graficzna zotac 280 GTX, otóż miałem problem z wyskakiwaniem artefaktow podczas uruchamiania systemu. Sadzilem ze jest to spowodowane przegrzewaniem sie rdzenia wiec rozebralem grafike i przeczyscilem raditor z kurzu nałożylem nowa paste i skreciłem sprzet. Artefakty nadal wystepowaly natomiast jak juz udało mi sie urochomic komputer nie mogłem zagrac w zadna gre, gdzie było to mozliwe przed rozkreceniem , w ktora gralem wczesniej gdyz rdzen tak sie nagrzewal az komputer automatycznie sie resetowal. Zaniosłem wiec karte do serwisu przelutowali pewien moduł co usuneło problem z artefaktami jednak przegrzewaie sie grafiki nadal wystepuje dodam ze wymienili paste jak i pady pstanowilem wymienic chlodzenie na arctic cooling extreme 280 gtx po porawnym zalozeniu wszystich padow radiatorow pasty i co tam bylo jeszcze w zestawie karta nadal sie nagrzewa np crysis crysis 2 ktore dzialay bezproblemowo wczesniej teraz reset nastepuje po okolo 3 min gdzie temperatura osiaga nawet ponad 110 st. gdzie jak wiem przy tej temp. dziala zabezpieczenie karty i nastepuje reset. Czy ktos sie orientuje co moze byc powodem tak wyskiej temperatury tej karty ?

kiepska pasta którą nasmarowałeś radiator na karcie graficznej.

  1. wyczysc radiator spirytusem ze starej pasty

  2. odstaw radiator aby spirytus odparował

  3. gdy odparuje nasmaruj radiator pastą “Arctic silver 5”

  4. przyklej i używaj

uwaga! pasta arctic silver 5 nabiera właściwości przez 2 dni! tak wiec karta moze sie grzac przez dwa dni i oile to było przyczyną to po dwóch dniach powinno ustać :slight_smile:

wyczyść z kurzu gdyż kurz podnosi temperaturę. I powiedz czy przyniosło efekty :))

A wiatraczki się kręcą na nowym chłodzeniu #-o ?Może zapomniałeś podpiąć . Jeśli wszycho działa to rozbierz karte jeszcze raz i ponownie nakładaj pastę . Przy zdejmowaniu radiatora zobaczysz czy było jej za mało,i gdzie była rozłożona(puste przebarwione placki). Moim zdaniem tak wysoka temperatura to zły styk między radiatorem a procesorem graficznym.

Radistor napewno dobrze styka a pasta jest dobrze rozlozona mało prawdopodobne aby pomylil sie 2 razy dotego jeszcze 3 w serwisie zamowie paste ktora polecil kolega wyzej i przeczyszcze rdzen tak jak napisal wczesniej

Pasta wiele ci nie da. Ona obniża temp moze o 5 stopni. :slight_smile: Idz do serwisu ( jeśli karta na gwarancji ) i żądaj wymiany karty na inną. I upewnij sie że na nowym radiatorze usunąłes folie ktura jest na styku radiatora z procesorem graficznym. :slight_smile: Pozdrawiam

krakowiak, tak się składa że diabeł tkwi w szczegółach, o ile na procek można nałożyć szarą paste za 5 złotych, tak na karcie graficznej nie ma co dziadować, zwłaszcza na karcie tej półki. Szarą to ja se moge nałożyć na mojego poczciwego dziadka geforce 4 mx440 64mb w skrzyni xD Gwarancji nie daje, ale myślę że to może być przyczyną. kolejna sprawa temperatury karty graficznej posprawdzaj różnymi programami, doszły mnie słuchy że nie koniecznie wykresy temperatur z programów muszą być wiarygodne