Przegrzewanie się karty graficznej. pomocy!

Dzień dobry,

Mam pewien problem dotyczący mojej karty graficznej. Otóż moja karta graficzna Geforce gt220 na cpuid hwmonitor podczas grania w różne gry 3d, pokazuje jak rośnie temperatura aż do 107 stopni celsjusza w 1 minutę i następnie znika dźwięk i ekran. Specyfikacje komputera:

Komputer NTT 6 letni z polski

Zasilacz 230vatowy fabryczny

Karta graficzna geforce gt220

Intel pentium dual core 2.80ghz na rdzeń

3 gb ramu

Wiatrak z intela.

Monitor to lg FLATRON M2294D.

Proszę o pomoc,zaraz dam edita i powiem numer zasilacza i nazwę.

Edit 1. Przypomnę że w komputerze nic nie było wymieniane ani nie był czyszczony.

Po pierwsze, ta karta nie jest przeznaczona do gier.

Po drugie, skoro karta się przegrzewa do warto zajrzeć do wnętrza komputera i wyczyścić go z kurzu.

A mówili mi że jest przeznaczony do gier… prawda wyszła na jaw. Postaram się wyczyścić komputer z kurzu w najbliższym czasie.

Jaki wiatrak polecacie do ceny max 100zł w sklepie komputronik albo w jakimś innym sklepie w zasięgu wrocławia.

Jednak poczytałem o tej karcie graficznej i jednak jest przeznaczona do gier więc czemu mi mówisz że nie jest.

Wiatrak (wentylator) do czego?

Do chłodzenia karty graficznej bo myśle że to on nie wyrabia. Zasilacz się nie przegrzewa dodatkowo na niego jest skierowany mały wentylator.

Przypomnę że dopiero po paru resetach komputera wszystko działa poprawnie. I karta graficzna wtedy sie nie przegrzewa

6-cio letni komputer i nie był czyszczony? Dziwisz się,że karta się grzeje?Może w środku wygląda on tak:

https://www.youtube.com/watch?v=oLUEdh0sMlU

Nie nie wygląda tak. Tylko ma dużo kurzu ale na dole na samym dole gdzie niczego nie ma a reszta jakoś brudna nie jest ale troszeczkę kurzu widać. Mnie dziwi to, że dlaczego po paru resetach kompa karta graficzna sie nie przegrzewa a normalnie to sie przegrzewa. O co tu chodzi?

To, że producent / sprzedawca twierdzi, że jest to idealne rozwiązanie do gier 3D ma się nijak do rzeczywistości - wydajnością nie dostaje do pięt nawet zintegrowanym układom sprzed 2-3 lat.