Przegrzewanie się karty graficznej

jest jakieś wyjście B ?

czy to napewno wina 7100, (da się ją potem włączyć jakby nowa 9600 nawaliła)

P.S. jak sprawdzić waty zasilacza? pamiętam że zamawiałem 450W ale przyszedł bez pudełka i nigdy się tym nie interesowałem?

Da. Poprostu przestawiasz tam w BIOSie na Enabled i już.

nawaliła w sensie nie wyświetlala biosu

Jak nawali 9600, a masz wyłączoną zintegrowaną to poprostu BIOS resetujesz i masz już wszystkie funkcje ustawione na domyślne.

To musi być błąd odczytu to nie jest karta z pasywnym chłodzeniem żeby mieć 90 parę stopni.

Tak czy inaczej nie potrzebnie kupowałeś 9600GT za tą cenę bo za tą cenę jest 8800GT 512 Mb dwa że 9600GT nie skorzysta z 1Gb ale akurat to się może przydać przy odsprzedaży jakiemuś jeleniowi

Sprawdź czy z przodu obudowy możesz zamontować wentyl i jakiego rozmiaru i kup odpowiedni model Acutake 80mm/92mm/120mm. Na tył obudowy możesz zamówić 2xhttp://www.allegro.pl/item401141102_arctic_cooling_arcitc_fan_8_l_tlumi_drgania_16db.html, od tych co podał finetto są sporo cichsze. No i oczywiście uporządkuj kable, bo takiego burdelu nie powinno być.

KabutO to znaczy że jak kupie te wiatraczki to wszystko zacznie działać?

Nie mówię że będzie działać, odpadnie kwestia że powodem są wysokich temp. Za 2 wentyle zapłacić ok. 20 parę złotych +ewentualna wysyłka, zależy gdzie mieszkasz.

Nie wiem czy było pytanie dot. zasilacza, czyli dokładnie marka i moc zasilacza jeżeli nie wiesz, wszystko jest do odczytania na tabliczce z boku zasilacza. Sprawdź radiatory kart czy faktycznie są takie gorące + środek karty na awersie tam gdzie jest procesor karty czy faktycznie parzy.

dobra chłodzenie kupię w zwykłym sklepie komputerowym.

karta na środku jest bardziej ciepła niż gorąca, kiedy wyjmuję rozgałęziacz,a i wentylator katry jest odsłonięty karta jest letnia,

ale wciąż komputer się wyłącza, wyjąłem karte 9600 i podłączyłem monitor do starego chipseta w płycie okazało się że to on też się bardzo rozgrzewa

a w XP wyświetla niepoprawny sterownik, przeciążenia itp.

myślę że wina jest w rozgałęziaczu i w tym że 7100 wciąrz jest włączona. Czy 7100 trzeba wyłączyć czy tak powinno być?

P.S. nie mogę znaleźć wentylatorów 70mmx70mm

Czy warto zanosić kompa do serwisu i płacić 100zł czy samemu da się z tym uporać?

http://allegro.pl/45910_70x70_mm.html?o … view=gtext

polecam Acutake.

nie mogę, jak wyłączyć zintegrowaną w płycie głównym grafikę.

Wchodzę w Inegrated Peripherals i co są tam jakieś 15 podpunktów i żaden nie wiąże się z grafiką.

Bo to jest w “Advanced BIOS Features” -> Onboard GPU

PROBLEM:

Advanced BIOS Features" -> Onboard GPU -> now enable (lub Alvays enable)

i nic więcej nie wiem jak wyłączyć tem 7100 chipset, nie ma nawet obcji wyłączenia.

Możesz kupić radiatory na pammięć karty http://www.allegro.pl/item405561266_rad … _kart.html

Wyłączyłem chipset w płycie i podłączyłem 9600(odsłoniłem jej wiatraczek kosztem dvd-roma)

włączyłem speedfan a tam CPU=90C, GPU=38C, obok płomyczki.

Przynajmniej komp się już nie wyłącza pozostaje jeszcze tylko zamontować chłodzenie obudowy i znaleźdz sposób na rozgałęziacz.

Więc:

Jakieś pomysły jak podłączyć dvd-rama innym sposobem, jakieś pasy przedłużającze slot rozgałęziacza.

img3776yn5.th.jpg

W dniu 26.07.2008 , o godzinie 13:11 został dopisany post przez Otto7

img3774qt3.th.jpg

W dniu 26.07.2008 , o godzinie 14:44 został dopisany post przez Otto7

P.S. może to wina sterownika ? 175.19_geforce_winxp_32bit_international_whql.exe

W dniu 27.07.2008 , o godzinie 13:31 został dopisany post przez Otto7

michir94,

kitka kroków do naprawy.

software:

przeinstaluj sterowniki karty graficznej (jak się komp reseruje to nie ruszaj bo się karta spali, porzycz od kumpla na 2godziny i zrub co tżeba)

hardware:

otwórz obudowe i wyjmij karte wyćyść(przedmuchaj port PCI) sprawź czy karta mocno się nagżewa gdy włączasz kompa

zprubuj pracować na kompie z otwartą obudową

Jak się nić nie poleszy , idź z kompem do serwisu i za 50zł ci naprawią lub karzą kupić nową i ci zamontują.

Raz już tak miałem z moją FX5600 i tylko wymieniłem wiatraczek na nowy (firmowy za 50zł)

*przeinstalowałem sterowniki

*wyjąłem karte graficzną przeczyściłem i nic ;/

*chyba będzie nową kupic lecz wydaje mi się że ona się za mocno nagrzewa idzie to jakoś sprawdzic ?

można ale to ci niewiele da.(program speed fan)

jeśli to co napisałem nie wiele dało to niestety musisz udać się do profesjonalnego serwisu tam ci doradzą, dobiorą najlepszą nową kartę do twoich parametrów i karzą zapłacić cene karty + 50zł fatyga+10zl robocizna

sprubuj jeszcze poprubować z tą kartą bo większość sprzedawców karze ci kupić nową bez wnikania w problem starej

zasada nie działa= do wymiany

jak jest ten program speed fan to gdzie pisze temp. Karty graficznej ??

GPU, (tam gdzie będzie płomyczek to że się przegrzewa) i to będzie twoja karta.

masz takie problemy przyznaj się czy nie podkręcałeś karty? Ja kiedyś podkręciłem FX5600 4krotnie i się po pół roku spaliła ba stopiła się tak

że PCI zalała :lol:. musiałem płyte główną wymieniać a z nią procek , ram , grafe itp

Jak uruchomisz speedfana, przejrzyj górne okienko, tam jest lista wykrytego sprzętu i jak on został oznaczony w tabelkach niżej.

ale , wrućmy do mojego problemu jak podłączyć dvd-rama innym sposobem, jakieś pasy przedłużającze slot rozgałęziacza.