Przegrzewanie sie komputera?

więć mam taki problem ze gdy nie gram na komputerze to działa normalnie ale jak zaczynam grać w gre internetową to słysze że wentylator z zasilacza zaczyna sie szybciej kręcić (zasialacz ma układ elektroniczny regulujący obroty wentylatora w zależniści od temperatury elementów zasilacza) po czym sam sie restartuje a raz pokazała sie na monitorze informacja o jakiś Mhz.Komp resetuje sie po 15/ 20 minutach gry…

Parametry kompa:

płyta głowna fujitsu-siemens d-1826

procesor intel P4 2.95

karta graficzna GF 7300GT

1GB ramu

zasilacz tracer 4life silent series 450w

dysk tawrdy 80gb części nowe

Podaj jakie masz temperatury podzespołów.

Płyta główna 40 °C (104 °F)

Aux 35 °C (95 °F)

Procesor graficzny 72 °C (162 °F)

WDC WD800BB-22JHC0 35 °C (95 °F)

o kurde procesor ci sie fajczy :o

temperatury w normie ale …

zasilacz wywal !!

ten co masz niewyrabia przy twoim configu prawdopodobnie.

w najgorszym wypadku którego dnia poleci dymek z twojego PC i będziesz musiał kupić nowy

daj jeszcze temp procka, choć sądzę że to przez temp. na grafie… warto by też prześledzić jak zasiłka trzyma napięcia (zasilacz to kupa, choć wcale nie masz jakiegoś wyjatkowo prądożernego konfigu).

dopiero co tenzasilacz kupiłem ;/

przeczyść kompa z kurzu i zrób coś z ta temeraturą procesora jeszcze troche to ci sie będzie topić procek na grafie^^

to procesor graficzny GPU . a na nim temperatury takie nie robią wrażenia

mateusz001

jeszcze temeperature procka byś podał

i tak bardzo duża temeratura

komputer nie jest zakurzony a temp. procka na everescie nie ma przynajmniej nie widze

to w biosie zobacz a sprawdzanie temperatur everestem sobie daruj bo często są przekłamania

dobra to zaraz zobzcze w biosie tylko kompa wył…

karta prawdopodobnie tylko na radiatorze…

moja czasem tez dochodzi do 70 stopni… Karty graf. to wytrzymują. ;]

Rozkręć kompa i rozkręć wiatrak .Jęśli bardzo dawno nie czyściłeś kompa np.3-4 lata to weź odkurzecz i zdejmij koncówke .

I przeleć po kompie . Mi po tym temperatura spadła o połowe

W biosie nie znalazłem temp. procka :smiley: a kmputer jest nowy jeszcze sie dobrze z kurzem nie zaprzyjaźnił wiec nie mam co odkurzać. ta karta graf tylko na radiatorze

W biosie temperatura pisze przy cpu nałóż pastę termoprzewodząścą artic silver 5 na rdzeń karty graficznej i procesor i usuń starą pastę

ale jak monitouje poziom temp. karty graficznej totemp. jest zaznaczona na zielono a próg spowolnienia jest przy 125stopniach tak pisze :smiley:

To że komp się restartuje to wina zasilacza. Jak najszybciej go wymień!

Na amacroxa 450wat z allegro ten wystarczy :slight_smile: