Przegrzewanie się komputera

Problem jest taki. Podczas grania w gry komputer zaczyna się bardzo grzać, a zrobiłem :

  • podkręcony wentylator do 100 % programem RivaTunner

  • odkręcona lewa obudowa

i w dalszym ciągu bardzo się grzeje podczas grania, a jeżeli to będzie 1 godzinne siedzenie przy grze, to może dojść do samozresetowania komputera.

Intel Core 2 Duo

GeForce 8800GTS 640mb

3,25 GB RAM

Zasilacz : Feel- 400 ATX

Pozdrawiam.

Grzeje się… czyli jaka temperatura wg. Ciebie ?

A może czas odkurzyć i pościągać kożuchy z zimy ? [kusz na elementach: radiatory, wiatraki]

Witam twój problem polega na tym że zasilacz za szybko się przegrzewa, musisz isc do komputerowego i za naprawe zaplacisz max 150 zł miałem ten sam problem ;]

Do 60 stopni to normalna temperatura, powyżej jest zbyt wysoka. Grafika może wytrzymać więcej, np. w modelach chłodzonych pasywnie przekracza 100 stopni.

Zdjęcie ścianki bocznej najprawdopodobniej podwyższy temperaturę. Może obudowa nie ma wiatraków?

Podstaw wentylator - mi pomaga :wink:

Zasilacz do wymiany.

zasilacze-dobre-oraz-zle-t267392.html

napisz jakiej dostaje temperatury bo z tego wiemy tylko że ją dostaje,

odkurzyć i jak jest możliwość dodać dodatkowe wentylatory - sprawdzić zasilacz

ściągnąć program - Everest -

Rozbudowana odmiana znakomitego programu do identyfikacji wszystkich komponentów sprzętowych komputera. Wyświetla szczegółowe informacje m.in. o procesorze, płycie głównej i chipsecie, pamięciach, dyskach twardych, karcie graficznej i wielu innych urządzeniach. W edycji Ultimate program informuje dodatkowo o zainstalowanym systemie operacyjnym, oprogramowaniu i stanie zabezpieczeń. W edycji tej zawarty jest także rozbudowany (w stosunku do wersji Home) moduł diagnostyczny. Dzięki intuicyjnemu i polskojęzycznemu interfejsowi, pomimo ogromnej ilości opcji programu jego obsługa jest bardzo prosta. EVEREST jest kontynuacją bardzo popularnego programu AIDA32.

link -

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +5.02.1750

Zasilacz padaka, niestabilne napięcia = więcej pracy dla układów zasilania i większa emisja ciepła, Zacznij od zmiany ciągnika na coś przyzwoitego np. Corsair 550W, OCZ 500/600W, tagan. Twoja karta jest bardzo prądożerna, procesor pewnie w 65nm więc chłodno nie będzie a lipny zasilacz tylko przybliża Cię do puszczenia wszystkiego z dymem.

P.S nie masz 3,25 GB ram tylko 4 GB i 32-bitowy system który nie jest w stanie obsłużyć tyle pamięci

Czyli tak :

  • zasilacz do wymiany,

  • mam 4 GB RAM ?? Coś słyszałem, że nie pokazuje 4 gb tylko mniej to prawda ?

Temperaturę wam napiszę za kilkanaście minut, aby ją zwiększyć muszę chwile pograć.

GPU 70, ale nie wiem bo była większa temperatura i komputer się resetował i nie chciał włączyć tak próbował, ale wyłączyłem.

a jaki masz system bo win xp wykrywa tylko 3gb

Dokładnie to Windows XP Professinal Service Pack 3

A karta graficzna zmienia ? Jak jest 640 MB to tyle jest ?

tyle jest,

na 90% Komp Ci się wiesza przez zasilacz a nie przegrzewanie, stare 88GTS mają shutdown dopiero przy 110*C

Ok dzięki postaram się zdobyć nowy zasilacz.

Dodane 08.07.2009 (Śr) 17:33

A jak sprawdzić ile ma się dokładnie RAM ??

Dodane 08.07.2009 (Śr) 17:53

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1184

ściągnąłem ten program i nie wiem czy dobrze znalazłem :

W mikroukłady płyty głównej

Maximum Memory Amount 4 GB

To to ??

Dodane 10.07.2009 (Pt) 16:13

wentylator zasilacza w ogóle nie chodzi ! Dlatego mam te je**** problemy.