Przegrzewanie się laptopa + log OTL


(Mafiawiewiorek00) #1

Witam, mój laptop zdaje się ostatnio szwankować. Problem polega na tym, że od ok. 2 tygodni temperatura procesora wynosi 65-80 stopni gdy nic nie robię, a kiedy przeglądam internet, to nawet 99.

Procesor czyściłem, wymieniłem pastę chłodzącą, jednak to nie pomogło.

Nie mogę także używać windowsa w trybie awaryjnym - po kilku minutach wiatraczek szaleje i laptop się wyłącza. Laptop wyłącza się także, kiedy uruchomię go ponownie po tym, jak się zgrzeje. Muszę odczekać kilka minut aby go znów włączyć.

Jedynym wirusem wykrytym przez noda było wirusq.png

Bardzo prosiłbym o pomoc.


(Oskar Ck) #2

mozliwe ze wiatrak dozyl dni swoich mozliwosci i juz nie daje rady skoro wymieniales paste ale to tylko teoria


(Bongoone96) #3

Sam wirus nie jest na pewno problemem tak wysokiej temperatury procesora, ale na wszelki wypadek daj logi OTL :arrow: analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741 do działu bezpieczeństwo :arrow: bezpieczenstwo-f16.html

A tak jak kolega wyżej mówił, najprawdopodobniej wiatraczek nie daje rady, radze oddać komputer do serwisu by wymienić uszkodzony wiatrak i zaopatrzyć się w przydatne podstawki chłodzące do laptopów :arrow: http://allegro.pl/akcesoria-laptop-pc-p … zace-77780 - jeśli oczywiście takiej nie posiadasz :wink:


(Mafiawiewiorek00) #4

Tak więc:

Extras http://www.wklej.org/id/744493/

OTL http://www.wklej.org/id/744494/


(Bongoone96) #5

Może dodaj do nazwy tematu " + log OTL " wtedy szybciej jakiś user który zna się na rzeczy je sprawdzi ;). Użyj do tego przycisku _ EDYTUJ _


(Acorus) #6

Odinstaluj HijackThis 1.99.1,Deinstalator Strony V9.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.


(Mafiawiewiorek00) #7

Log z OTL http://wklej.org/id/744627/

Raport z usuwania http://wklej.org/id/744629/


(Acorus) #8

W OTL użyj opcji Sprzątanie.Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware

http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW Malwarebytesa “Uruchom Malwarebytes, przejdź do zakładki Aktualizacja, Sprawdź aktualizacje.”

Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez: http://screen317.spywareinfoforum.org/SecurityCheck.exe jako out of date.


(Mafiawiewiorek00) #9

Wykonałem wszystkie czynności. Malwarebytes wykrył mi 2 zagrożenia beztytuuwgw.png

Temperatura wciąż jest wysoka.

Dostrzegłem też, że z wiatraczka nawet na najwyższych obrotach wylatuje zimne powietrze, kiedy zawsze leciało ciepłe bądź gorące. Nawiew stał się także silniejszy. Może to ważne, może nie.


(Bongoone96) #10

W biosie spróbuj zoptymalizować prace wentylatora, np. gdy procesor osiągnie 70 stopni, wiatraczek ma “mocniej kręcić” wiem że coś takiego jest, poszukaj w google. Radze kupić tak jak mówiłem wcześniej podstawkę chłodzącą.

Jesteś pewny że pasta którą nałożyłeś była godna twojego procka i czy dobrze ją nałożyłeś?

Po usunięciu zagrożeń przez MBAM’a powinno być wszystko dobrze. Chyba, że nie jesteś pewny podaj jeszcze raz logi OTL.

Pozdrawiam :slight_smile:


(Mafiawiewiorek00) #11

Trochę późno, ale wyjaśnię przynajmniej co się stało. Mianowicie spaliły się 2 chipsety i procesor, Laptopa pozostało mi sprzedać na części i kupić sobie inny sprzęt.