Przegrzewanie się laptopa

Witam,

od 2,5 roku jestem posiadaczem laptopa Samsung RF510. Od jakiś 6 miesięcy, laptop zaczął mi się przegrzewać i wyłączać. Przegrzewanie następuje podczas intensywnej pracy procesora (np. konwertowanie filmu, względnie wymagające gry) nigdy podczas normalnej pracy. Powodem może być kurz zgromadzony wewnątrz, gdyż przez przeszło 2 lata nie udało mi się dostać “ze szmatką” w okolice procesora. W moim starym Asusie nie było z tym najmniejszego problemu, wystarczyło odkręcić 3 śrubki i procek był dostępny.

Próbowałem rozkręcić Samsunga lecz mimo odkręcenia wszystkich widocznych śrubek obudowę trzymają jakieś zatrzaski, które skutecznie uniemożliwiają mi jej zdjęcie (boję się coś połamać). Czy wie ktoś gdzie można zdobyć jakiś manual serwisowy, lub jakąś instrukcję otwarcia tego laptopa?

Być może kurz nie jest powodem ale coś innego? Jakieś sugestie?

pozdrawiam

Sugestia taka zatrzaski są po to aby po odkręceniu śrubek nie odpadła sama pokrywa delikatnie je czymś podważ mała podpowiedz

. Numer 2 pewnie masz zapchane otwory wentylacyjne albo pasta na procesorze już skończyła swój żywot

Szukaj na YT podobnych rozwiązań

http://www.youtube.com/results?search_q … fts6VzQmmY

Zatrzaski jak wiadomo trzeba szarpnąć.

Dzięki Panowie, rano powalczę z zatrzaskami.

A o paście nie pomyślałem :slight_smile:

Bez pasty nie ściągaj, to bez sensu. Fabrycznie dają pasty za dużo (przynajmniej w Samsungu którego ja rozkręcałem było za dużo) i jest niskiej jakości - odkurzyłem kumplowi lapa, zmieniłem pastę i temperatury spadły nawet o 20 stopni…

W takim razie muszę wpierw zaopatrzyć się w pastę i tu nasuwa się pytanie czy czymś poza ceną mam kierować się przy wyborze pasty? czy np. 0,5g pasty wystarczy? jakiej ceny za pastę nie opłaca się przekraczać?

Ja używam tej Arctic Silver 5 . Szukaj past które nie przewodzą prądu ,a czy 0,5g wystarczy tego nie wiem zgubiłem magiczną kulę a bez niej nie wiem nic