Przegrzewanie się laptopa

Witam.

Mam laptopa Dell inspiron 17r inter core i5. Laptop ma już 4lata i parę miesięcy. Oryginalnego Windows’a 7. Karta graficza ATI radeon 5x series

Jakiś czas temu instalowałem nowe sterowniki do karty graficznej z pomocą informatyka. Zrobiłem jak mi kazał i nagle zrobiła mi się okropna grafika i 800x600 roździelczośći. Potem dałem aktualizację oprogramowania i wszystko było dobrze. Potem nagle zaczoł mi się wyłączać laptop. Potem po wielu wyłączeniach zaczeło mi się włączać instalacja ccc i dałem zainstaluj… i nic się nie włączyło. Potem po paru uruchomieniach pokazało mi się coś dziwnego w prawym górnym rogu. miałem tam do wybrania ATI radeon 5… i to samo (piszę … bo nie znam dokładnie co dalej) wybrałem to niżej i roździelczość 1600x900 (jest to moja normalna roździelczość). Potem znów laptop mi się wyłączał. Kupiłem sobie podkładkę chłodzącą i trochę pomogło. Potem pojechałem na wakacje i nagle laptop mi się wyłączył i nie chciał już się włączyć. (jak naciskałem na klawisz włączania to migał i się wyłączał a miał pełną barerie i była dobrze przymocowana). Potem nagle się włączył i wszystko działało ale nie działały mi gry. Co wlączałem grę to mi się wyłaczał jak dałem na zużycie procesora to nic się nie zmieniało. Tak bez odpowiedzi się wyłączał. Teraz jest tak okropnie że włącze go 5min. i się wyłącza. Ściągnołem sobie program:“speed fan” i tam mi pokazało: prędkość wiatraka 0 rpm. jak zwiększałem to nie zwiększało się oglądałem poradnik i zrobiłem tak samo ale nie działało. pokazało mi że temperatura to 60C (na innym poście pisało że spadła im z 90C-60C i im działało) Napisałem o zmianie sterowników bo nie wiem czy to ma jakiś wpływ na to. Nie czyściłem wiatraczka (chyba pora na to  :-)  ) i nie wymieniałem pasty.Proszę o pomoc i o jakiekolwiek  odpowiedzi zanim oddam go do naprawy.

Oddaj do naprawy jak nie potrafisz sam wyczyścić. Wygląda na przegrzewanie ale prawdopodobnie już masz uszkodzone GPU obym się mylił.

Ok oddałem do naprawy. Okazało się że pasta chłodząca wylała się na płytę główną. Przeczyśćili ją i małożyli nową ale to samo. Powiedzieli mi że muszę sprzedać do na części i kupić nowego. (oddałem go do zaufanego informatyka)