Przegrzewanie się procesora

Witam,

Może zacznę od danych dot. sprzętu:

Procesor: AMD Athlon 64 3000+, wiek: ok. 3 lata

Po kilkunastu, kilkudziesięciu (w zależności od wykonywanej pracy) minutach działania PC zaczyna wydobywać z siebie piękny odgłos głośniczka systemowego. Jak się okazało spowodowane jest to tempreturą procesora, która wzrasta do 70st C. Komputer nie stoi zbyt blisko kaloryfera, więc to raczej nie to jest problemem.

I teraz: czy powodem jego przegrzewania się może być coś innego niż niewydolny wnetylator? Chciałbym uniknąć konieczności zakupu nowego sprzętu. Jakieś sugestie? :slight_smile:

Pozdrawiam

Może być też

  • pasta termoprzewodząca, za pomocą której przyklejony jest radiatotor do procesora;

  • zakurzony radiator

  • brudny wentylator

Zadbaj więc jak najszybciej o procesor swojego komputera. Tak jak napisał poprzednik koniecznie trzeba komputer odkurzyć i zdjąć radiator z procesora. Wyczyścić , nałożyć nową pastę. Nie zwlekaj bo płyta może się również przegrzać pod procesorem i będą nowe koszty. U mnie temperatura procesora intel podskakiwała do ponad 60 stopni a po tych czynnościach które wymieniłem utrzymuje się na stałym poziomie 37 do 41 stopni.

Radiatora nie zdejmowałem, jednak odkręciłem wętylator i usunąłem 2-3mm warstwę kurzu spod niego (jak i z niego samego). Teraz temp. proc po ok 5-6 godz pracy spadała o 40st (z 70 na 30-31). :wink:

Odkurz jeszcze cały komputer.