Przegrzewanie sie procesora

Witam, mój problem polega na przegrzewaniu się procesora i co za tym idzie, awaryjne wyłączanie się systemu. Posiadam laptopa Toshiba QOSMIO, od pewnego czasu, po uruchomieniu gry (Crysis Warhead) system wyłącza się awaryjnie ( po około 10 min. grania). Jest to spowodowane wysoką temperaturą procesora (wiem to na pewno).

Wcześniej nie miało to miejsca, przeszedłem tą grę i wszystko działało sprawnie. Problem pojawił się około 2 miesięcy temu. Co może być tego powodem i jak temu zaradzić ?

System - Vista Premium

Typ procesora - Mobile QuadCore Intel Core 2 Quad Q9000, 2000 MHz (7.5 x 267)

Proszę o pomoc, z góry dziękuje.

Brud, kurz itp.

Co zrobić - rozkręcić obudowę, odkurzacz i pędzelek w dłoń i wyczyścić układ chłodzenia.

Jeśli laptop na gwarancji to oddać do serwisu.

Może kurz na radiatorze. Może wentylator nie osiąga prawidłowych obrotów. Najlepiej jakbyś jednak podał temp. CPU i GPU. Dobrze też byłoby sprawdzić pamięć RAM programem typu memtest. Na Twoim miejscu rozkręciłbym laptopa i wyczyścił dokładnie wszelkie układy chłodzące.

Myślałem o zabrudzeniach, tylko ze komputer ma niecałe 5 miesięcy. Raczej w tak krótkim okresie nie powinno dojść do tak wyraźnego zakurzenia sprzętu. Tak mi się wydaje.

dokładnie tak jak piszesz - tylko Ci się wydaje :wink:

5 miesięcy - do serwisu, jeśli powstaną przy nieumiejętnym otwieraniu jakieś ślady na obudowie to pożegnasz się z gwarancją.

Dzieki, myslalem ze moze chodzi o software, zmiana konfigoracji programow sterujacych urzadzeniami lub cos w tym stylu. Jezeli to faktycznie moze byc spowodowane tylko zabrudzeniami to pobawie sie z tym sam.

Dzieki za pomoc.

Pozdro.

darkorep2 , nazwij proszę temat konkretnie i popraw błędy w poscie. Na forum używamy polskiej pisowni. Przeczytaj proszę regulamin.

Ludzie ale Wy jesteście upierdliwi!!