Przegrzewany procesor-Problem

Od czasu wymiany sprzętu na nowy mam bardzo wysoką temperature na procku (60 stopni).Gdy dochodzi do tej temperatury komputer zawiesza sie na amen…kupilem nowy wentylaror i paste ale nic nie pomogło, jakie mogą być jeszcze przyczyny tego? dodam też że zasilacz mam dobry ale nie wykluczone, że mam kiepskie napięcia problem w tym że nie wiem jakie powinny być.Proszę o pomoc

Proszę zmienić temat na konkretny i używać polskich znaków, opcja edytuj.JNJN

Processor: AMD Athlon™

Model: 3800+

OPN Tray: ADA3800DAA4BW

OPN PIB: ADA3800BPBOX

Operating Mode: 32 Bit Yes

Operating Mode: 64 Bit Yes

Revision: E6

Core Speed (MHz): 2400

Voltages: 1.35V/1.40V

Max Temps ©: 49-71

Wattage: 89 W

L1 Cache Size (KB): 128

L1 Cache Count: 1

L2 Cache Size (KB): 512

L2 Cache Count: 1

L3 Cache Size (KB): 0

CMOS: 90nm SOI

Socket: 939

Processor AMD Athlon™

Model 3800+

OPN Tray ADA3800DEP4AW

OPN PIB ADA3800AWBOX

Operating Mode 32 Bit Yes

Operating Mode 64 Bit Yes

Revision CG

Core Speed (MHz) 2400

Voltages 1.50V

Max Temps © 70

Wattage 89 W

L1 Cache Size (KB) 128

L1 Cache Count 1

L2 Cache Size (KB) 512

L2 Cache Count 1

L3 Cache Size (KB) 0

CMOS 130nm SOI

Socket 939

Processor AMD Athlon™

Model 3800+

OPN Tray ADA3800DAA4BP

OPN PIB ADA3800BPBOX

Operating Mode 32 Bit Yes

Operating Mode 64 Bit Yes

Revision E3

Core Speed (MHz) 2400

Voltages 1.35V/1.40V

Max Temps © 49-71

Wattage 89 W

L1 Cache Size (KB) 128

L1 Cache Count 1

L2 Cache Size (KB) 512

L2 Cache Count 1

L3 Cache Size (KB) 0

CMOS 90nm SOI

Socket 939

Jaką masz wersję? Patrz - Revision

Jeśli nie wiesz jaka to wersja zainstaluj program CPU-Z. Tam to znajdziesz.

DH-E3

a napięcia w fanspeed +12V-5,88V ; +3,3V-3,28V

60 stopni to nie problem i to nie on powoduje wyłączanie się/zawieszanie.procesor może dochodzić do 80 stopni w dobrych grach i też nic się nie dzieje bo limit jest do 110 stopni w tych nowszych

Jakbyś miał naprawdę takie napięcie na linii +12 to zapomnij o starcie komputera.

Max. limit to 70 stopni. Nawet 60 stopni to już za dużo. Przy 110 już było by po nim.

Co do tej temperatury. Przy wymianie pasty termoprzewodzącej starą usuń bardzo dokładnie. Warstwa pasty musi być bardzo cieńka, najlepiej aby był posmarowany proseror i radiator. Jak będzie za grubo to pasta nie bedzie przewodnikiem ciepła tylko izolatorem.

Przed zmianą pasty wszystko starannie wyczyściłem i nałożyłem cienką warstwe także to niestety nie to;/ w Evereście mam takie podane napięcia:

Napięcie rdzenia 1,100 - 1,450V

Napięcie We/Wy 1,2V + 2,5V

Maksymalna moc 67.0W

coś wam nie pasuje tutaj?

Dodam że robilem Log-a w speedfanie i zawsze komp zawieszal sie przy temp. 60ºC

Zawiesza się, bo sie przegrzewa. Ten procesor normalnie powinien mieć max 50 stopni. A wentylator jakie na obroty?

mam taki wentyl

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ … 49986,s,1/

i max około 2300RPM

A te napięcia są wporządku??

Z napięcia generalnie są w porządku, chociaż trudno to stwierdzić na podstawie programów monitorujących. Napięcia powinno mierzyć się tylko woltomierzem. Programy, czy nawet BIOS są dalekie od prawidłowych wskazań. Jeśli chodzo o twój zetaw chłodzący to jest to dobry sprzęt. Tylko dlaczego ma on tylko 2300 obr/min? Mam oryginalny radiator+wentylator AMD dla Semprona i osiąga ponad 3000obr/min, chociaż z drugiej strony twój radiator jest porządnej jakości i być może takie obroty są wystarczające.

I jeszcze jedno: jak procesor jest ustawiony? Nie jest podkręcony? W zasadzie ta wysoka temperatura wynikałaby, że procesor pracuje na wyższych częstotliwościach. Powinno być 2400 MHz. Możliwe jest także, że radiator źle dolega do procesora. Sprawdź, czy sztywno jest zamocowyamy.

Procek nie jest podkręcany;/ mam 2,39 GHz ale niedawno zauwazylem ze cos nie tak bo czasami we wełaściwosciach “mój komputer” pokazywało sie naprzemian 2,39 GHZ i 1,73 GHz :?