Przegzewanie sie karty graficznej radeon XFX 4870 512 mb

moim problemem jest przegzewanie sie karty graficznej w spoczynku osiaga 60 C a w stresie okolo 90 C

wczesniej myslalem ze jest to problem mojego zasilacza poniewaz posiadalem modecoma 500 W i strasznie sie grzal az wreszcie sie spalil.

teraz zakupilem chiefteca 750 W i jest prawie to samo tyle ze nie wylacza mi sie komp ;]

zwiekszanie obrotow funa nic nie daje ;\

wie ktos co to moze byc ???

moj sprzet to

radeon XFX 4870 512 mb

plyta glowna gigabyte M52L - S3

procesor AMD athlon 6000 +

ram patriot 2 x 1 gb 800 mhz

zasilacz chieftec 750 W

Hmm

Sprawdz czy poprawnie ci chodzi chlodzenie lub w biosie sprawdz jakie masz napięcie a Podkręcałeś ją ??

Z Tego Co wiem to te katry lubią sie grzać

ale napisz jakie masz napiecie

chłodzenie nie wyrabia albo słaba cyrkulacja w obudowie ,raczej to pierwsze,albo wymień paste wymień na chłodzeniu albo se nowe spraw ,na allegro jest ich na mase:p

popieram kolege przedmówce kup sobie jakies wiatraki bo jak tak ci sie grzeje to tylko albo pasta slaba lub chlodzenie w obudowie i na karcie graficznej.

Ja Posiadam gtx 260 i wszystko jest w normie cicha grafa zwala z nóg pozdro Zainwestuj w Lepsze chłodzenie…

to tak paste wymienialem nic to nie daje dodatkowe chlodzenie rowniez niewiele ;\

i mam pytanie gdzie w biosie mam sprawdzic napiecie ??? bo nie moge znalesc ;\

masadolf , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Sciagnij sobie program AIDA 32 tam cie informuje o napięciu lub jest tez EVEREST dobry podaj mi te napięcia co ci wyjda

tylko to znalazlem everestem ale w ati tray tools pokazuje ze napiecie wynosi 1.26 i zmienialem na mniejsze i nic to nie dawalo ;\

ale spojrz na temperatury moze to wina plyty glownej bo ma spora temp. moze miec to zwiazek z karta ??

i jeszcze jedno podczas grania zasilacz rowniez sie grzeje a nie powinien.

Temperatury:

Płyta główna 52 °C (126 °F)

Procesor 42 °C (108 °F)

Aux 35 °C (95 °F)

WDC WD800JD-22LSA0 28 °C (82 °F)

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.38 V

+2.5 V 1.89 V

+3.3 V 3.30 V

+5 V 5.54 V

+12 V 12.03 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.54 V

VBAT baterii CMOS 3.06 V

Debug Info F 22 15 00

Debug Info T 35 52 42

Debug Info V 56 76 CE CE BC C6 06 (77)

No Z ta płyta masz cos nie tak moja ma 35 C a twoja 52 .

Hmmm ale czytalem gdzies na forum ze ta karta nie wyrabia z chlodzeniem poprostu jest na slyby wiatrak.

Napięcie w porzatku masz.

Yyy powiem ci ze to jest chyba plyta głowna bo tez mialem tak jak ty ze zasilaczc byl gorący. Wymienilem plyte głowną i jest ok a podręcałeś procka lub karte ??

Nie orientuję się w nowszych kartach, ale ja mam staruszka 8800gts, podkręconego i mam takie temp - core 57 w idle, 84 w stresie. Dla mnie to normalne temp i się nie martwię. Sprawdź w necie jakie standardowe temp ma ten twój radek.

co prawda mam lepsze troche chlodzenie (vaporX), ale w idle mam 38-40C a w stresie nie wychodzi powyzej 70C na rdzeniu i 80Cna pamieciach… na taktach 825/1100 8)

450.png

Autor - po otwarciu boku obudowy jest tak samo?

obudowa jest otwrta caly czas ;]

Wiec tzeba zmienic plytke nic innego nie zostaje ;\ moze poradzicie jakas pod moj sprzet ??

Jesli chodzi o plyte głowną to ja mysle ze ta bedzie dobra http://www.allegro.pl/item899303567_gig … abrze.html jest ona ok sam ja chcialem brac ale byla okazja na tanią plyte i to jeszcze ze SLI

to nie plyta jest przyczyna grzania sie karty, lecz zakurzony radiator na niej lub stara (ew. za duzo/malo) pasta termo…

standardowy cooler hd4870 jest wystarczajacy i w miare cichy - co innego dziwadla asusa, ktore sie gotuja wrecz… ale w tym przypadku jest xfx, wiec raczej obstawiam w/w niz plyte, ew. podkrecona szyne pci-e (powinna byc na 100mhz)

ps. chipset nvidii sie dosc mocno grzeje, wiec to de facto problemu nie rozwiaze 8)