Przejęcie na własność folderu na C:

Nie mogę przekopiować za pomocą polecenia “xcopy” plików i katalogów na “C:\Program Files (x86)” - pokazuje się komunikat o odmowie dostępu.

O dziwo, jak chcę je skopiować w Eksploratorze to pokazuje się tylko komunikat, że nie mam uprawnień, ale jak kliknę OK czy Tak to pliki i katalogi i tak się skopiują.

No dobra, to próbuję zatem przejąć na własność katalog “C:\Program Files (x86)” za pomocą polecenia “takeown” w wierszu poleceń - pokazuje się komunikat, że bieżący zalogowany użytkownika (konto admina) nie jest właścicielem - odmowa dostępu. No w tej chwili opadły mi wszystkie członki… Myślałem, że właśnie po to jest polecenie “takeown” do ciężkiej cholery. I znów, ustawię siebie jako właściciela z poziomu interfejsu graficzne, wszystko gra bez żadnego zająknięcia.

Generalnie chcę sobie usprawnić konfigurację systemu świeżo po postawieniu i potrzebuję zautomatyzować pewne zadania - potrzebuję do tego uprawnień, które chciałbym sobie nadać z poziomu wiersza poleceń, żeby było szybciej.

Jak mogę przejąć na własność ten czy inny katalog na dysku systemowym w ten sposób?

Próbowałeś skopiować plik/pliki z wiersza poleceń uruchomionego z uprawnieniami administratora?

To samo tyczy się polecenia takeown czy wpisywałeś je w wierszu poleceń uruchomionym z uprawnieniami administratora?

Składnia polecenia służącego do przjęcia folderu bądź pliku na własność dostępna jest m.in. na tej stronie

We właściwościach wiersza poleceń cała zakładka “Zgodność” jest poszarzała i widnieje napis: Dla tego programu nie można ustawić trybów zgodności, ponieważ jest on częścią tej wersji systemu Windows" czyli w ten sposób nie mogę uruchomić go z uprawnieniami. Jest na to inny sposób?

Składnię takeown mam dobrą, mianowicie takeown /f “C:\Program Files (x86)”

Nie chcę stosować /r bo potrzebuję tylko własności dla samego folderu Program Files (x86) i nie muszę stosować /a bo jestem zalogowany na konto admina.

Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę wiersza poleceń i wybierz opcję Urchom jak Administator.

Wersja obrazkowa poniżej.

image.php?album_id=20&image_id=4969

Trochę inaczej to zrobiłem wczoraj.

We właściwościach skrótu na zakładce “Ogólne” jest przycisk “Zaawansowane”. Po wciśnięciu go jest możliwość uruchomienia jako administrator.

Mimo wszystko dzięki. Ta opcja rzeczywiście daje pełne uprawnienia i pozwala na wiele.