Przejmujący film o pewnej historii

A potem “cała Polska odbudowywała Warszawę” (i Gdańsk) wskutek czego w moim mieście zrównano z ziemią Starówkę :frowning:

Taak? Są rzetelne opracowania historyków polskich i rosyjskich na temat polskich obozów w Kaliszu i Tucholi (te obozy masz na myśli?). I co one mówią? Zapoznałeś się z nimi?

Polska międzywojenna borykała się z wieloma problemami, nie tylko z problemem nacjonalizmu. Ale mimo to zapisała piękne karty w historii ostatniej wojny. Polska miała 20 lat na podniesienie się po 123 latach zaborów. Jak myślisz, czy to, co zrobiono to i tak nie było bardzo dużo jak na ogrom problemów, przed którym stanęła II RP?

Proszę przytocz konkretne opracowania, bo wierzyć mi się w to nie chce.

A Żydzi z III Rzeszy często do Polski wiali, tak więc czy na pewno? Były getta ławkowe i inne, ale czy skala tego była tak duża?

A przestań. Sytuacja była taka, jaka była. Poczytaj sobie “Powstanie `44”

angielskiego historyka Daviesa i inne książki. To wcale nie była taka prosta sprawa i oceny powstania są różne.

Na przykład kto miał wysoki stopień? Masowe ucieczki Polaków na siłę (na podstawie volkslisty) wcielonych do Werhmachtu, SS i innych są bardzo znane i dobrze opracowanie książkowo.

Tylko powiedz jeszcze w jakim okresie tego dokonywali :smiley: i wszystko będzie jasne.

DO JASON X

CZłowieku mylisz pojęcie obozów koncentracyjnych z obozami jenieckimi.

Widzę, że tworzysz nową historię. DOkształć się człowieku. Pierwsze obozy koncentracyjne zasotsowali anglicy w afryce. W europie pierwsze obozy koncentracyjne założyli komuniści w ZSRR.

Miałem na myśli zbrodnie na powstańcach hiszpańskich, których symbolem stała się właśnie bitwa o ten wąwóz. Po zdobyciu wąwozu Polacy rozstrzelani wziętych do niewoli obrońców, a ich rodziny wymordowali :twisted:

pogrom mniejszości religijnej chcesz nazwać wojną domową?

Wróćmy do tematu. I jak oceniacie te dwa filmy?

Były to zwykłe obozy jenieckie.

Źródło proszę podać.O jakich represjach antyżydowskich mówisz,ja czy gettcie ławkowym,a przypomnę tylko,że wystąpienia antyżydowskie były ścigane przez Policję,nie było tak źle z antysemityzmem w Polsce skoro rodzina R.Polańskiego emigrowała z Francji do Polski pod koniec lat 30.

Nie musisz mnie uświadamiać,bo historię znam lepiej od ciebie.Polacy do wojska niemieckiego w większości byli wcieleni siłą z terenów przyłączonych do Reichu,wśród wysokich stopniem oficerów niemieckich zdarzają się oczywiści polskie nazwiska,nie można zpominąć,że nasza narody przez wiele lat żyły obok siebie i wiele rodzin uległo zniemczeniu i na odwrót.PS.Nie pisz już więcej o rzeczach o ,których masz małe pojęcie.typowy przykład to nie odróżnianie obozu koncentrcyjnego od jeneckiego,ale tak to jest jak się łyka propagandę rosyjską. :twisted:

Złączono Posta : 17.03.2007 (Sob) 17:41

Takiej bredni dawno nie słyszałem,podaj źródło skąd masz taką wiedzę?

Złączono Posta : 17.03.2007 (Sob) 17:45

O jakiej mniejszości mówisz,podaj źródło.

ralf to są rzeczy, o których czytałem już jakiś czas temu w różnych artykułach lub necie. Pamiętam, że o tych Żydach uciekających z Polski przed represjami było w książce “Ten okrutny wiek”, o Polakach w Wermachcie bodajże na stronie o tematyce wojennej i eksplorajach - ba, nawet bardzo doceniali polskich żołnierzy, gdyż twierdzili, że lepiej walczą niż niemieccy :slight_smile: Ponieważ już wszyscy wiemy to co ogół, czyli że hitlerowcy byli ble i sowieci też wolę odkrywać nieznaną prawdę. Czyli złe postępki wojsk polskich oraz równie marginalne dobre postępki wojsk Wermachtu (i co mniej prawdopodobne w “zakonu SS”:slight_smile:

PS

Wyburzanie zabytków z głupiej zemsty tłumaczone odbudową jakiegoś miasta to też zbrodnia ;]

Złączono Posta : 17.03.2007 (Sob) 17:48

Sturmgewehr 44 nie udawaj tu przed nami takiego eksperta ;]

Jason X Twoja wiedza historyczna jest mizerna,poczytaj sobie trochę książek poważnych autorów,już nawet nie chce mi prostować co poniektórych bzdur.

Marian Brandys, Kozietulski i inni, Warszawa 1982, ISBN 83-207-0463-4

Marian Kukiel, Dzieje oręża polskiego w epoce napoleońskiej 1795-1815, Poznań 1912

ralf Czytałem te książki i mordowaniu przez Polaków obrońców Somosierry nic tam nie było,nie myślisz chyba ,że obrońcy Somosierry zabrali ze sobą rodziny,co do same wojny w Hiszpanii to była okrutna,ale co przyznawali sami Hiszpanie,Polacy w tym okrucieństwie nie przodowali,ale wiadomo,że na wojnie jak na wojnie…rozkaz wykonać trzeba ,ale nie mieszajmy do tego Somosierry.

Sturmgewehr 44 jak możesz twierdzić, że moja wiedza jest mizerna skoro nie wyłożyłem ci jej calej? :slight_smile: Podążając twym tokiem myslenia też mogę stwierdzić, że twa wiedza jest mizerna :slight_smile: Wiem, że to dla ciebie szok pzonawać prawdę sczególnie tą okrutną, ale jak już wstrząs minie to na pewno zmienisz zdanie na ten temat. Acha i pamiętaj:

  • nigdy nie kupuj samochodow firmy Volkswagen

  • jak grasz w NFS (albo inną wyścigówkę) to nie wybieraj samochodu firmy Porsche

  • gdy jesteś chory to absolutnie nie kupuj leków firmy BAYER

  • jak będiesz kupowal sprzęt elektroniczny to wszystko tylko nie Siemens

Ciekawe jakim cudem Kozietulski mógł dokonywać mordów na hiszpanach skoro sam był pokuty bagnetem (jak ser szwajcarski) po szarży pod Somosierrą i ledwo co przeżył. Jakoś źle coś przeczytałeś…

JAson X

Daj sobie spokój bo takie głupoty piszesz, że przechodzi to ludzkie pojęcie.

To, że czegoś nie rozumiesz nie znaczy, że musi być to głupotą… Poza tym nie piszę tego do ciebie, więc nie zabieraj głosu w sprawach, które cię nie dotyczą :wink:

Pogrom lwowski, 21-23 listopada 1918 poszukaj sobie, masz choćby wzmiankę o tym na wiki link. Sakla oczywiście nie taka, ale chodzi o fakty, nie o skale

Możemy też wspomnieć o 60 tyś. jeńców rosyjskich pojmanych przez polaków podczas wojny 1918, którzy wg. władz polskich zasymilowali się z ludnością polską, dziwne, że z tych 60 tyś ludzi wszyscy się zasymilowali i nikt nie chciał wrócić do rodziny…

Przeczytałem,i nawet w tej notce nie jest powiedziane jednoznacznie o Polakach jako sprawcach,jest za to mowa o kryminalistach wypuszczonych z więzienia i dezerterach z armii austryjackiej . PS.Radzę trochę poczytać książek,bo wikipedia nie jest wiarygodnym źródłem.

Ciekawe,kilka lat temu w TV była podana historia jednego z jeńców rosyjskich,któremu nie robiono problemów w powrocie do domu (po zakończeniu wojny),a dlaczego tak wielu Rosjan nie chciało wracać,to bardzo proste,poznali oni stosunki panujące w Rosji Sovieckiej,i jak pokazała historia dokonali dobrego wyboru nie wracając. PS.Polaków pisze się wielką literą.

Sturmgewehr 44 wikipedia była tyko wspomnieniem źródła on-line, temat ten można znaleźć również w wielu źródłach pisanych, tytułów nie kojarzę, szukaj a znajdziesz…

Natomiast co do jeńców sowieckich, temat był ostatnio podnoszony przez strony polsko-rosyjskie, gdy prezydent Kaczyński zapytał się o Katyń, jakoś pytanie Putina o ten fakt, zostało, jak zwykle, przemilczane…

O jaki fakt,ci ludzie (byli jeńcy) zachowali zwykły instynkt samozachowawczy nie wracając do półdzikiego komunistycznego kraju,wielu z nich wyjechało na zachód i powtarzam po raz ostatni dokonali dobrego wyboru nie wracając pod skrzydła Lenina i Stalina,jeśli tego nie rozumiesz to przykro mi,przypomnę tylko,że całą historię o polskich obozach koncentracyjnych dla Rosjan wymyślono jako przeciw wagę do Katynia,a KGB-bowiec Putin próbuje grać tą sprawą do dzisiaj.

tak Sturmgewehr 44 jesteśmy wspaniałomyślnym narodem który wypuścił 60tyś jeńców, a oni wszyscy jednomyślnie olali swoje rodziny i wyjechali na zachód. pomijając statystycznie niski prawdopodobieństwo tego, że ani jeden z nich nie wrócił do rodziny (tak, Ci ludzie mieli przecież rodziny, ale co tam rodzina jeśli można się wyrwać z komunistycznego kraju).

żeby coś komuś przypominać, to ten ktoś musiał o tym kiedyś słyszeć, jakoś ja nigdy nie słyszałem o takim twierdzeniu jak Twoje, skąd ono?

Po zakończeniu wojny to chyba normalne,że zwalnia się jeńców,ci którzy chcieli wrócili do Rosji (są spisane relacje Rosjan ,którzy wrócili)należy także pamiętać ,że w latach po I WŚ panowała epidemia grypy tzw hiszpanki 40-50 mln ofiar na całym świecie i jeńcy rosyjscy byli na nią narażeni podobnie jak inni ludzie,co do posiadania rodzin to wielu z nich pewnie ich nie miało,a np. Polacy to nie wiali z PRL,a mieli rodziny. PS.Nie wiem jak to było po I WŚ,ale po II los byłych jeńców rosyjskich wracających do domu był marny ( w najlepszym razie łagry syberyjskie).

Na początku lat 90 kiedy Jelcyn postanowił ujawnić dokumenty o zbrodni katyńskiej jako przeciw wagę wymyślono tzw antyKatyń,czyli polskie obozy koncentracyjne ,które tak naprawdę były zwykłymi obozami jenieckimi,a jeśli ktoś w nich umierał to na powszechnie panującą epidemię wcześniej wspomnianej grypy(hiszpanki).Bardzo często jest o tym mowa w mediach,jak nie wierzysz polskim historykom to pisał o całej historii Norman Davis.