Przejść na win 7?


(wampiros6) #1

Witam mam pytanie czy na laptopie lenovo 3000 G530 pójdzie win 7. Pytam się z tego względu iż nie wszystkie sterowniki są na win 7.W dodatku ten laptop jest na viscie 32 bitowej. Podsyłam link do sterowników :

http://support.lenovo.com/pl_PL/research/hints-or-tips/detail.page?DocID=HT072730


(Pokrzywek321) #2

Laptop nie może być 32 bitowy. To określenie dotyczy systemu operacyjnego.

Instaluj “siódemkę” 64 bitową. Nie powinno być żadnych problemów


(wampiros6) #3

a z sterownikami? np chipset jest na viste 32 i xp


(Jusko) #4

Sterowniki powinny być kompatybilne. Ze swoim Lenovo mam podobny problem - z tym, że sterowniki były do W7 a nie było już większości do W8, w tym chyba chipsetu. Zainstalowałem sterowniki W7 i wszystko działa jak złoto.

 

Niemniej aby nie wpuszczać Cię w kabałę, proponuję następujące rozwiązanie. Pobierz ze strony Microsoftu wersję Windows 7 Enterprise, która posiada licencję na 90 dni. Tak - istnieje coś takiego i to nie żart :slight_smile: Potem zrób kopię swojej Visty (np. obraz dysku) i zainstaluj Windows 7, ściągnięty od MS. Jeśli wszystko będzie grało, kupujesz ten Home Premium i gra gitara.

 

EDIT:

 

Ech, widzę, że MS ubił download Windows 7 i przekirowanie do witryny pozwala na ściągnięcie Windows 8. Ale oczywiście, W7 nadal jest na stronie MS, tylko trzeba za nim nieco pokopać. Proszę, stąd możesz dostać się dalej (musisz tylko zarejestrować się, aby założyć konto - darmowe, jeśli o to chodzi): http://technet.microsoft.com/en-US/evalcenter/dn407368?lc=1033


(falcon89) #5

Skoro producent nie udostępnia sterownika to zapewne ten zawarty w Windows 7 jest wystarczający, ewentualnie sterownik można pobrać bezpośrednio ze strony Intela.


(wampiros6) #6

ok to jutro się biore do roboty.

 

A teraz w skrócie zrobić kopie visty zainstalowac 7 z sterownikami co do 7 a cego nie ma do 7 to do visty tak mam to ruzmieć.(wole się upewnić niż zrobić wtope)


(Nexu) #7

Możesz też spróbować zainstalować pod win 7 lenovo system updater http://support.lenovo.com/en_US/detail.page?LegacyDocID=MIGR-73695  dociągnie ci sterowniki od producenta a brakujące tak jak napisał Jusko pobierz ze strony MS. Możesz też spróbować skorzystać z jakieś bazy sterowników. Ja korzystam zDriver Pack Solutions pod Win 7 i 8 lenovo t400. 


(MrBeckham666) #8

sterowniki do chipsetu masz na stronie intella dodatkowo jak masz z tym problem możesz wyszukać sterowniki np programem slim drivers/drivermax.

 

z regóły sterowniki od visty działają na 7.