Przejście laptop > laptop pomocy

Witam,

przechodzę dzisiaj ok. 18 z laptopa Medion na Fujitsu Siemens i muszę przełożyć RAMy, czy w laptopach są takie same i będą pasować?

Muszę też wiedzieć czy dyski są takie same i czy da się przełożyć ponieważ przenoszenie wszystkiego jest trochę cięzkie. Dużo mam wszystkiego. :frowning:

A może istnieje program który wszystko skompresuje i przeniosę to na inny dysk? Dysponuję tylko płytą DVD-RW 4,7 GB (wielokrotnego użytku), próbowałem kupić tą 8,5 czy 9.4 to w sklepach powiedzieli że nawet o takim czymś nie słyszeli (O.o).

Głównie to potrzebuje przenieść folder z muzyką ok. 8gb no i system najlepiej (Win Vista Home Premium). Resztę mam skopiowaną na dysk 250gb od PC. :stuck_out_tongue:

Są sodimm ddr , ddr2 , chyba już nawet w niektórych ddr3 więc jest różnica .

Są dyski ata , są dyski sata - niekompatybilne ze sobą oczywiście .

Zakładając , że muzykę masz w mp3 to nawet nie warto brać sie za kompresowanie .

Trzeba mówić dwuwarstwową . Może o czymś takim słyszeli :stuck_out_tongue: .

P.S. Jak masz dvd-rw to możesz przeniść wpierw 4,7 gb muzy a potem wyczyścić płytkę i nagrać resztę .

Ale przypuszczając że dysk jest SATA w obydwóch laptopach to będą pasowac? O rozmiar chodzi.

Z muzyką sobię poradzę.

A jest coś, żeby ustawienia z Visty Home Premium przerzucić na drugiego laptopa? BO nie chciałbym od 0 wszystkiego instalować i ustawiać.

W laptopach montuje się dyski 2,5" , więc będą pasowały .

Jest napewno w systemie ale już zapomniałem gdzie bo już daaawno na viscie nie siedzialem :stuck_out_tongue: