Przejście na Vistę - przygotowania

Witam

Założyłem ten temat ponieważ nie wiedziałem czy będzie on pasował tutaj czy tutaj. Myślę, że najlepiej było przedstawienie tego tematu w tym dziale.

A teraz przejdę do rzeczy, a mianowicie małymi krokami zbliżam się do przejścia z systemu Windows XP Home Edition na Windows Vista ale…no właśnie jest jakieś małe ale.

Chciałbym mieć możliwość uruchamiania wszystkich tych programów, których używałem pod XP. Jak sprawdzić ich zgodność? Czy będą współpracowały z nowym systemem.

Po drugie kwestia sterowników. Jeżeli, np. producent nie dostarcza mi jeszcze sterowników do, np. płyty głównej co wtedy? Czy istnieją jakieś alternatywne rozwiązania?

Po trzecie planuję wykonać kopię zapasową wszystkich moich ważnych plików i dokumentów. Jakim programem polecacie wykonać tę operację? (A może można wykonać kopię całego systemu i wgrać ją na nowo do Visty?)

  1. Możesz sprawdzić za pomocą tego programu

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … 0.0.918+PL

  1. Ja zainstalowałem wszystkie z XP.Nie każdy od razu sie chciał instalować.

Derelion możesz śmiało instalować viste polecam w wszystko śmiga :smiley: :smiley: tylko ja mam viste 64bit chodzi bosko, a ty jakiego masz kompa :wink: :wink: vista chodzi bardzo dobrze na prockach 2 rdzeniowych i minimum 2 gb ramu :wink: :wink: musisz wszystkie stery do kompa nowe pościągać do visty i też jakiej bitowej 64 czy 32 to już zależy od ciebie jak nie masz więcej jak 2 ramu to sobie zainstaluj 32bit ale jak przymierzasz dorzucić jeszcze dwa to polecam 64 bit :wink: :wink:

Co do 3. to nagraj wszystko na płytki RW będzie znaczniej bezpiecznie. Też mam zamiar przerzucić się na Vista HP. :] Pozdro.

Co do sterowników. Dla wersji 32 bitowej zazwyczaj wystarczają sterowniki od XP, dla wersji 64bitowej jest gorzej. Co do płyty głównej, do niej być może wystarczą sterowniki dodane do systemu. Gorzej może być z mniej popularnymi urządzeniami, jak karta telewizyjna. Karta jeszcze od biedy ruszy, ale pilot już nie. Trzeba więc się przygotować na takie problematyczne okoliczności, zwłaszcza w przypadku starszych podzespołów.

Z tym różnie bywa. Generalnie jest sporo programów, które będą chodzić pod Vistą, ale są też takie, które gryzą się z nowym dzieckiem MS i nie ma najmniejszej szansy odpalenia takiego programu.

Ze sterownikami to samo. Często bywa, że na steownikach spod XP-ka urządzenie wcale nie działa lub działa ale powoduje błędy. Na szczeście SP1 dla Visty rozwiązał wiele problemów w tej kwestii.

Dowolnym programem lub ręcznie utworzyć dysk DVD z danymi.

W takiej formie ja myślisz - Nie można