Przejście na Win7-co się stanie ze sterownikami i softem?

Planuję kupić pre-order Windowsa 7 ze sklepu internetowego po w miarę atrakcyjnej cenie. Na Viście siedzę już 3 lata, trochę mi spowszedniała i dlatego chciałabym zastąpić ją lżejszym, bardziej nowoczesnym systemem. Niestety nie mam doświadczenia w instalowaniu systemu. Bardziej niż sama instalacja martwi mnie to, że stracę wszystkie ustawienia, sterowniki i programy producentów typu Intel, ATI, AVerMedia, które były już zainstalowane z poprzednim systemem wraz z kupnem komputera. Na szczęście wraz z Dellem dostałam płytkę ze sterownikami. Czy stracę wszystkie inne programy typu nVidia, Intel, AVerMedia itp? Czy będę musiała po instalacji nowego systemu szukać wszystkich tych programów i sterowników w internecie?

Serdecznie proszę doświadczone osoby o radę i pomoc. Z góry dziękuję.

Co prawda upgrade (zachowanie ustawień) do Windows 7 z Windows Vista wchodzi w grę, jednak Microsoft zaleca czystą instalację (sformatowanie partycji i instalację systemu z bootowalnej dvd). Instalacja jest bardzo intuicyjna, nie potrzeba tutaj wielkiego doświadczenia (mówię jako użytkownik RC). Wiąże się to jednak, jak zauważyłaś, z utratą danych, ustawień, oprogramowania oraz sterowników. W większości sterowniki zainstaluje sam system (“siódemka” posiada dość obszerną bazę), a reszta powinna pasować z Windows Vista (zachowano zakres kompatybilności).

rowzniez polecam czysta instalacje bo upgrade moze powodowac problemy

oprogramowanie i sterowniki mozna zassac z sieci wiec to zadna strata.

jesli zamierzasz kupic natomiast system w Vobisie to radze poczekac bo ta cena wcale nie jest atrakcyjna…